Kampanya Kapatıldı

Nebiler Şelalesi (Aşıklar Şelalesi) Temiz Kalsın

Bu kampanya 335 destekçiye ulaştı


      Hiç bir su kaynağı bir kişinin yada işletmenin tekeline bırakılamaz ve kirletilmesine müsaade edilemez.İzmir ili,Dikili ilçe sınırlarında bulunan Nebiler Şelalesi (Aşıklar Şelalesi) maalesef bir işletme tarafından zapt edilmiş,şelaleye giriş ücrete tabi hale getirilmiştir.

      Şelalenin etrafı eski bakir görünümünden uzak  betonlaşmaya maruz bırakılmış, yine şelale girişi işletme tarafından kapatılarak,şelaleye girişin işletme içerisinden yapılması sağlanmıştır.Ayrıca şelale suyu aşırı kirlenmiş ve eski doğallığından çok uzak kalmıştır.

      Su kaynakları,şelaleler,doğa,tabiat hepimizin, tüm insanlığındır.Su kaynaklarının kirlenmesine izin verilmemelidir.Su kaynakları işletmelerin insafına bırakılmamalıdır.

    Nebiler Şelalesi (Aşıklar Şelalesi) eski doğal haline en kısa zamanda kazandırılmalı,insanlar ile şelale arasında set oluşturan,Nebiler Şelalesinin kirlenmesine sebep olan işletme kapatılmalıdır.

 

 Bugün Şafak imzanı bekliyor!

Şafak OMAÇ bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Orman ve Su İşleri Bakanlığı: Nebiler Şelalesi (Aşıklar Şelalesi) Temiz Kalsın». Şafak ve imza atan diğer 334 kişiye katıl.