Nustokite remti žiaurų ančių bei žąsų kankinimą išgaunant foie gras!

Nustokite remti žiaurų ančių bei žąsų kankinimą išgaunant foie gras!

0 have signed. Let’s get to 5,000!
At 5,000 signatures, this petition is more likely to get picked up by local news!
Tušti narvai started this petition to info@tustinarvai.lt

Foie gras (liet. riebiosios kepenys) - delikatesu laikomas, su prabanga siejamas,  ančių ar žąsų kepenėlių gaminys.

Daugelyje pasaulio šalių, dėl ypatingai žiauraus išgavimo proceso, foie gras gamyba yra uždrausta.

Išgaunant šį produktą, pro žąsies ar anties snapą ir stemplę yra įgrūdama guminė žarna, kuria itin didelis maisto kiekis, stipria srove yra tiekiamas tiesiogiai į jos skrandį. Toks maitinimo procesas vykdomas tris kartus per dieną, todėl kartais paukščio skrandis plyšta.

Maisto prikimštos antys ar žąsys priauga daug svorio, jų kepenys padidėja net 10 kartų, todėl kvėpavimas ir vaikščiojimas tampa labai sudėtingi, nes plaučiai ir kiti organai būna prispausti. Tai sukelia didelius skausmus ir daugelis paukščių miršta dar prieš skerdimą, praėjus trims – keturiems mėnesiams po gimimo.

Nepateisinamos ir paukščių laikymo sąlygos. Fermoje antys ir žąsys savo gyvenimus praleidžia be saulės šviesos, šviežio oro ar vandens, kuriame, natūraliomis sąlygomis, praleistų didelę dalį savo laiko. Negalėdamos patenkinti savo natūralių poreikių, jos tampa agresyvios kitiems paukščiams, jiems ar sau pradeda pešioti plunksnas.

Ši žiauri foie gras išgavimo praktika vis dar naudojama Prancūzijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje, Ispanijoje, Ukrainoje bei kitose šalyse.

Foie gras gaminimas, tai žiaurus paukščių kankinimas!

Bet mes galime tai pakeisti!

Paskatinkite prekybininkus, remiančius foie gras gamintojų ūkius, nustoti pardavinėti šį produktą, nes toks elgesys su gyvūnais negali būti pateisinamas ar toleruojamas. Pasirašykite ir pasidalinkite šia peticija. 

0 have signed. Let’s get to 5,000!
At 5,000 signatures, this petition is more likely to get picked up by local news!