Kampanya Kapatıldı

Lütfen cesur genç Tuğçe Albayrak’a liyakat nişanı verin. Tuğçe, herkese insanlığı gösterdi.

Bu kampanya 305.643 destekçiye ulaştı


Almanya’da yaşayan 22 yaşındaki Tuğçe, 15 Kasım günü Offenbach kentinde yemek yediği restoranda kadınlar tuvaletinde tacize uğrayan ve çığlık atarak yardım isteyen kadınların sesine kulak verdi, yardım etti.

Restoran çıkışında Tuğçe, tuvalette kadınları taciz eden adamlardan biri tarafından otoparkta saldırdı ve başından ağır yaraladı.

Tuğçe, tedavi gördüğü hastanede, 23’üncü yaş gününde yaşam destek ünitesinden çekilerek hayata veda etti. Artık aramızda değil. Ailesi ve arkadaşlarının acısını paylaşıyoruz!

Tuğçe’yi geri getiremesek de, ona bu ödülü verebiliriz. Devlet Liyakat Nişanı normalde ölümden sonra verilen bir ödül değildir. Fakat tıpkı geçmişte Dominik Brunner’e verildiği gibi, şu anda Tuğçe için bir istisna yapmanın tam zamanı.

Bu genç kadın, etrafımızdaki insanlara sahip çıkmanın kolay olmadığını hepimize gösterdi. En yoğun saatte, bir fast food restoranında bu olayı başka kimsenin fark etmemesini başka neyle açıklayabiliriz?

Bu konuda yazmak istediğim, yazabildiğim tek şey bu!

Teşekkürler Tuğçe. Bu ödülü çoktan hakettin - seni geri getirmeyecek olsa da… Sen hepimize örnek oldun.Bugün N imzanı bekliyor!

N A bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Joachim Gauck: Lütfen cesur genç Tuğçe Albayrak’a liyakat nişanı verin. Tuğçe, herkese insanlığı gösterdi.». N ve imza atan diğer 305.642 kişiye katıl.