In geen enkele andere staat van de Europese Unie in de 21e eeuw is het eigen recht in zo'n geconcentreerde vorm geschonden, zijn de elementaire grond- en mensenrechten zo massaal met voeten getreden en heeft het fascisme weer terrein gewonnen als in het Koninkrijk Spanje, waar alles geoorloofd schijnt te zijn als het om Catalonië en de Catalanen gaat. Het zogenaamd heilige doel van het behoud van de Spaanse staatseenheid dient als rechtvaardiging voor een schending van het organieke recht van de Spaanse staat en een ongrondwettelijke staatsgreep van bovenaf.
In een artikel voor elnacional.cat, dat op het internet vrij toegankelijk is in het Catalaans en het Spaans, heeft Guillem Soler Solé tien feiten beschreven die in detail aantonen hoe de Spaanse rechtsstaat faalt of niet langer een rechtsstaat genoemd kan worden als het gaat om Catalonië en zijn onafhankelijkheid.
Wie opkomt voor vrijheid, democratie, de rechtsstaat en de mensenrechten en tegen dictatuur, willekeur en tirannie, kan niet nalaten op te merken dat het Spaanse rechtssysteem gepolitiseerd wordt en dat onschuldige Catalanen vervolgd worden met behulp van een rechterlijke macht die niet volgens de regels van de rechtsstaat handelt.
Elke rechtgeaarde democraat in Europa, iedereen die om de rechtsstaat geeft, iedereen die een democratische en constitutionele toekomst voor de Europese Unie wil, moet dit belangrijke artikel lezen! (Degenen die geen Spaans kennen, kunnen het in hun taal laten vertalen door www.deepL.com
En Europa zwijgt en keert Catalonië de rug toe!