Sokak Hayvanları İçin Yaşama Hakkı İstiyoruz!!!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.

1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.

Sevgili arkadaşlar, 

İstanbul'da yaklaşık olarak sahipsiz sokak hayvanı sayısı 350-400 bin civarında.Her yeni güne hayvanlara uygulanan zulüm ve işkence haberleri ile uyanıyoruz.Bunların yanı sıra bakımsızlıktan ve trafik kazası sonucu bir çok sokak hayvanı ölüme terkediliyor.

İlçe belediyeleri ve İBB sadece kanaması, kırığı ya da kaza geçirmiş sokak hayvanları için ekip gönderip müdahale ediyor.Asıl büyük sorun ise genel olarak ilçe belediye veterinerlik birimlerinin saat 17:30'dan sonra hizmet vermemesi.

17:30' dan sonra herhangi bir sokak hayvanını yaralı ya da acil müdahale gerektiren bir durumda bulur iseniz tek yapabileceğiniz şey 153'ü arayarak saatlerce beklemeniz ve işlerin rast gitmesini ummanız olacaktır.

Yalnızca 3 araçla tüm İstanbul'da yaşayan sokak hayvanlarına acil yardım hizmeti vermeye çalışmak olsa olsa "Saatlerce bekledikten sonra ölmeyecek kadar sağlamsa bünyesi yaşatalım madem." demekten farksızdır.

Talebimiz;

1-Her tür işkence, kaza ve hastalık gibi durumlara karşı hayatta kalmaya çalışan sokak hayvanları için "Belediye Veterinerlik Birimleri'nin" 24 saat açık ve hizmet verebilir hale getirilmesi.

2-İBB gibi 20 milyon insana hizmet veren büyük bir kuruluşun, 350 bin sokak hayvanının sağlığı için bünyesinde daha çok araç ve personel bulundurarak, geç müdahale sebebiyle yaşanan hayvan ölümlerinin önüne geçilmesi.

NOT: İstanbul'da 28 ilçenin veterinerlik birimleri akşam 17:30'dan sonra hizmet vermiyor.Bu sayı alınan yeni karar gereği Ağustos ayından sonra 32 ilçeye çıkacak.

YAŞAM HAKKI DOĞADA YAŞAYAN HER CANLININ EN TABİİ HAKKIDIR.

SEN DE BİR İMZA VEREREK SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARININ KADERİNİN DEĞİŞMESİNE KATKI SUNABİLİRSİN.