Kampanya Kapatıldı

Adımı değiştirebilir miyim?

Bu kampanya 27 destekçiye ulaştı


Kısa süre içerisinde yeni, çipli kimlik kartlarımız olcak. 

Ben bir seferlik yapılacak kısa bir işlemle, başvuru sırasında dileyen vatandaşın ismini değiştirebilme hakkı verilmesini öneriyorum. 

İşlemsiz, mahkemesiz, kolayca. Oracıkta. Nüfus Memuru babamın beyanına göre adımı kaydetmedi mi? Benim beyanıma göre de değiştirsin işte.. TC Kimlik numaram var zaten sabit. Bankalara, çeşitli kurumlara yeni bilgilerimi ulaştırıp değişiklik yaptırtmakla uğraşmaya da razıyım.

Mesela ben...Kayıtlı iki ismim var, birini bırakmak, nüfustan sildirmek istiyorum. Sadece İpek olmak istiyorum. Kimsenin kullanmadığı hatta bilmediği ikinci ismi sildirmek istiyorum. Bunun için hazır kimlik de değişiyorken, bir anda yaptırmama engel bir durum yok. 

Yahut adını beğenmeyen, keşke adım şu değil bu olsa diyen vatandaş anında kayıt olsun ve bundan sonra yeni ismiyle hayatına devam etsin. 

Konuyla ilgili (https://ipekag.wordpress.com/2015/03/17/kimine-gore-kimlik/) adresindeki blogumda uzunca yazdım, burada bu kampanyayı açmaya da orada karar verdim. 

Umarım bana katılan ve adını değiştirmek isteyen insanlara kulak verirsiniz. 

Şükran ve Saygılarımla

 Bugün Ipek imzanı bekliyor!

Ipek Ak bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İçişleri Bakanı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri: Adımı değiştirebilir miyim?». Ipek ve imza atan diğer 26 kişiye katıl.