DENİZLİ ÇİVRİLDEKİ H.BOZTEPE CEZALANDIRILSIN ..

DENİZLİ ÇİVRİLDEKİ H.BOZTEPE CEZALANDIRILSIN ..

Başlama tarihi:
16 Mayıs 2015
Muhatap:
Veysel EROĞLU (Orman ve Su İşleri Bakanı) (Orman ve Su İşleri Bakanı) ve
Doğrulanmış başarı
Bu kampanya 2.304 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Sohayko Dernegi

                                                  CUMHURİYET SAVCILIĞINA

                                                                                            DENİZLİ 

ŞİKAYETÇİ                           : Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği ( SOHAYKO) 34-210-123

ŞÜPHELİ                               : 1-H.BOZTEPE  

                                                Denizli Çivril

                                              2- C.AKDAŞ  - Denizli ÇİVRİL  

                                                2-Videoda yer alan ve videoyu kayıt eden  Kimliği meçhul  şahıslar

SUÇ TARİHİ                         :15.05.2015

AÇIKLAMA                          :

Şüphelilerden C. AKDAŞ isimli şahıs H. BOZTEPE’ye ait olduğunu ileri sürdüğü REİS isimli kangal ırkı köpek ile bir sokak köpeğini bir sokak köpeği ile dövüştürdükleri bu köpekleri dövüştürürlerken çektikleri videoyu da  ,facebook sosyal paylaşım sitesinde 15.05.2015 tarihinde kendi hesabından yayınladığı videonun bir bölümünde kangal ırkı köpeğin zincirini tutarak iki köpeğe’de işkence etmek suretiyle ,kendi eliyle tuttuğu, hareket etmesini ve kurtulmasını engellediği köpeklerin  vahşice bir yöntemle kavga etmelerini ve birbirlerine zarar vermelerini  sağlamış,bu suçu da kimliği henüz belli olmayan  bir arkadaşına video kaydı yaptırmak ve bir çok arkadaşı ile bu olayı izlemek  suretiyle bu kişi ve kişilerin  de iştirakiyle işlemiştir.

Bu görüntüler videoyu izleyenlerde , öğrenen tüm vicdan sahibi insanlarda  olduğu gibi bizim ruhumuzda da derin bir yara açmıştır.Biz bir hayvan sever ve hayvan hakkı savunucusuyuz.

Bu eylemi bu kadar vahşice gerçekleştiren birinin ileride başka canlara ve insanlara da zarar verebileceği yapılan araştırmalarla sabittir. Bu suç işleme eğilimi olarak kabul edilmelidir.

 Birbirlerine kalıcı şekilde zarar veren köpekler  “can” dır.Tıpkı biz insanlar gibi doğuştan yaşam ve iyi yaşama hakkına sahip varlıklardır.Unutulmaması gereken ise H. BOZTEPE isimli şahısın köpeğine uyguladığı işkende 5199 sayılı kanunun ilgili maddelerince cezalandırılması gereken bir uygulamadır.

TALEBİM                             : Bu suçun işlenmesine yardım eden,videoyu çeken,sesiyle de videoda yer alan kişi ve kişilerin  kimliğinin ve adresinin tespitini,ifadesinin alınmasını,diğer şüpheliler  ile beraber ikisi için de ayrı ayrı Makamınızca kamu davası açılmasını, yasaların verebileceği en ağır cezalar ile cezalandırılması talebinde bulunulmasını saygılarımla arz ve talep ederiz.16.5.2015

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 2.304 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş