İstanbul Bosphorus Finalisti Emoner Robotics'e, Dünya Şampiyonasında Destek Olun

Başarı

İstanbul Bosphorus Finalisti Emoner Robotics'e, Dünya Şampiyonasında Destek Olun

Bu kampanya 972 destekçi ile değişim yarattı!
FedEx ve tarafına Burak Görmüş bu kampanyayı başlattı

Sizleri Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi robotik takımı öğrencilerinin çalışmaları ve katılacakları FRC (FIRST Robotics Competition), FIRST vakfı tarafından lise öğrencileri için düzenlenen uluslararası Robotik yarışması hakkında bilgilendirmek isteriz. Yarışmada takımlar, her yıl bir tema çerçevesinde belirli hedeflere top atma, tırmanma, tahterevallide dengede durabilme, çark takabilme gibi görevlerin üstesinden gelebilen robotlar yapmaya çalışırlar. Yarışma teması her sene FIRST Vakfı tarafından belirlenir. FIRST Vakfı, takımlara robotlarında kullanmak üzere belirli parçalar sağlar, ancak takımlar yarışma kurallarına uydukları sürece farklı parçalar üretmekte ve kullanmakta serbesttirler.

 

Bu sene bu yarışmaya biz de okulumuzda açtığımız Emoner Robotics 7840 adlı takımımızla katıldık. Bu sayede takım olarak iletişim ve iş birliğini artırmayı, birbirimizin deneyimlerinden öğrenmeyi hedefliyoruz. Dünyanın her tarafından takımların katıldığı yarışmada farklı ülkelerden katılan öğrenciler etkinlikte buluşuyor ve bu sayede kültürler arası iletişim ve iş birliğini artırmak, gençleri geleceğin kendine güvenen ve yaratıcı, çözüm üretici liderleri olarak yetiştirmek amaçlanıyor.

 

Deep Space olarak açıklanan konuda okulumuzun atölyelerinde öğrenciler olarak üreterek, ve 5-7 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen FRC Istanbul Bosphorus'da Finalist Alliance (2.) Olarak Dünya Şampiyonasında (Amerika-Houston) ülkemizi temsil etmeye hak kazandık. Ayrıca Highest Rookie Seed Ödülünü alarak (En Fazla Puan Toplayan Çaylak) bu güzel daveti taçlandırmış olduk.

 Bu nedenle bizler bir taraftan yarışma hazırlıklarını yürütürken diğer taraftan sponsorluk çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizler ile bu doğrultuda görüşmek ve kendimizi tanıtmak, yaptıklarımızı anlatmak isteriz. Houston'da ülkemizi sizlerin desteği ile en iyi şekilde temsil edeceğimizden şüphemiz yok. Sizlerle tanışmak için çok heyecanlıyız. Uygun olan zamanınız için geri dönüşünüzü bekleriz.

 

Saygılarımızla

Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi
Emoner Robotics 7840 Robotik Takımı Halkla İlişkiler Üyesi

Burak Görmüş

+90 542 536 52 53

burak.gormuss@hotmail.com

Başarı

Bu kampanya 972 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş