Kampanya Kapatıldı

Fatih'te aktif ve interaktif bir öğrenme merkezi olacak bir çocuk kütüphanesinin açılmasını istiyoruz!

Bu kampanya 144 destekçiye ulaştı


Kitap Okuyan Çocuklar Projesi olarak Fatih ilçesinde Fatih Belediyesi bünyesinde bir çocuk kütüphanesinin açılmasını talep etmekteyiz.  Sayın Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'den Fatih ilçesinde interaktif ve aktif bir öğrenme merkezi olacak bir çocuk kütüphanesi kurulmasını talep ediyoruz.

 Kitap Okuyan Çocuklar Projesi nedir ve kimlerden oluşur?

 Türkiye’nin her yerinden çocuğa kütüphane alışkanlığını kazandırmak; kitap ve okuma sevgisi aşılamak isteyen; özellikle hava şartlarının çocuklara uygun olmadığı zamanlarda kütüphaneleri aktif kullanarak çocukların eğlenerek öğrendiği, ailelerin birbirleriyle sosyalleşerek uyumlu toplumsal bağlar oluşturacağı kütüphanelerin yerelleştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedefiyle biraraya gelen aileler topluluğuyuz.

 Amacımız Türkiye’nin her yerinde, yerel belediyeler ve de; Kültür, Aile ve Eğitim Bakanlıkları bünyesinde 0-6 ve 6-12 yaş gruplarına hitap edecek şekilde düzenlenmiş çocuk kütüphanelerinin oluşturulması.

 Gelişmiş ülkelerde kadınlar hamileliklerinin sonlarına doğru ‘aile merkezi’, ‘toplum merkezi’ ya da ‘oyun merkezi’ adları verilen; içlerinde kütüphane, oyun yeri, çocuklar için mini sahnesi olan mekanlara gidiyorlar; muhitlerindeki diğer aileler ve çocuklarla tanışıp; bir çocuğun hayatlarının merkezine girmesiyle meydana gelen değişimi yardımlaşma ve birbirine destek olma yoluyla kolayca göğüslüyorlar.

 Maalesef, Türkiye’de aileler çocuklarıyla birlikte apartman dairelerine sıkışmış durumdalar, asosyal olarak yetişiyorlar ve psikolojik açıdan zorlu dönemler geçiriyorlar. Hava şartlarının olumsuz olduğu aylardaysa da parklara bile gidilemediği için bir nevi ev hapsi yaşıyorlar. Halbuki çocuklarla yaşam, ne aile ne de çocuk açısından yıpratıcı olmalı; aksine hayata paylaşarak ve sosyalleşerek güzellikler katmalı. 

Çoğunluğu genç nüfustan oluşan ülkemizin yarınlarının gelişimine büyük katkı sağlayacak ve okul öncesi eğitimdeki büyük bir boşluğu dolduracak bu projeye destek vereceğinize olan inancımız tam.  Bu vesileyle sizden imzanızı atarak Fatih  ilçesinde bahsettiğimiz özelliklerde bir çocuk kütüphanesinin açılması talebini Fatih Belediyesi'ne iletmenizi rica ediyoruz. 

 Saygılarımızla

 Kitap Okuyan Çocuklar Projesi

 www.kitapokuyancocuklar.org

 www.facebook.com/KitapOkuyanCocuklar

 bilgi@kitapokuyancocuklar.orgBugün Kitap Okuyan Çocuklar imzanı bekliyor!

Kitap Okuyan Çocuklar bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Fatih Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Demir @Fatih_Bld @Mustafa___Demir: Fatih'te aktif ve interaktif bir öğrenme merkezi olacak bir çocuk kütüphanesinin açılmasını istiyoruz!». Kitap Okuyan Çocuklar ve imza atan diğer 143 kişiye katıl.