mihallıççık sazak köyünde bir cani yavru köpeği öldürüyor

mihallıççık sazak köyünde bir cani yavru köpeği öldürüyor

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.
35.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
Eskişehir Valiliği ve tarafına mustafa kemal ünal bu kampanyayı başlattı

45 günlük yavru köpeği boğazını keserek ve midesini deşerek öldüren bir cani:

 GÖRÜNTÜLER IÇIN ÜZGÜNÜM. VIDEODA KI CANİ HERIF ESKISEHIR MIHALLICCIK ILCESI SAZAK KÖYÜ SAKINLERINDEN BIRI! 45 GÜNLÜK SAHIPLI ISMİ PASHA OLAN KÖPEĞİ DÖVÜP!BOĞAZİNİ KESIP! KARNINI DEŞEREK ÖLDÜRMÜŞTÜR! OLAY BU AKŞAM YAŞANMIŞTIR! OLAY GEREKLI BIRIMLERE IVEDIKLE INTIKAL ETTIRILMISTIR! LUTFEN TEPKINIZI GÖSTERIN! ETIKET VE PAYLASIM DESTEGI! WHATSAPP KANALLARIN IHBAR HATLARINADA GONDERINIZ. Cimer üzerinde sikayetlerinizi . Orman bölgeye, belediyeye aklınıza gelen her yere lutfen gönderin! SESSIZ KALMA! DILEKCE AŞAĞIDADIR. SADECE KOPYALA YAPISTIR VE CIMER UZERINDEN GÖNDER!!!!

Eskişehir Valilik Makamına, 
Tarafımıza ulaşan bilgilerden, 
07.06.2019 tarihinde Mihalıççık Sazak köyünde CANİ bir şahıs SAHİPLİ köpeğin boğazını KESEREK, karnını DEŞEREK, İŞKENCE ile KATLETMİŞTİR. Yaşanan VAHŞET olayı İlçe Jandarmaya intikal etmiş şahsın kimlik bilgileri ulaştırılmıştır. Olay yerinde çekilen videoda önceden KENDİ KÖPEĞİNİDE KESTİĞİNİ itiraf etmiştir. 
Bu bağlamda, 
1. Eskişehir DKMP Şube Müdürlüğü'nce olaya ilişkin soruşturma açılarak 5199 s. Kanun MADDE 14 (a) gereğince CANİ şahısa İDARİ CEZA uygulanmasını, 
2. Emniyet birimleri ve savcılık tarafınca 5237 s. Kanun Mala Zarar Verme MADDE 151 uyarınca şahıs hk. ADLİ İŞLEM yapılmasını, 
3. Aile Sosyal Politikalar İl Müd., Aile, Toplum Hizmetleri Teşkilat ve Hiz. İlişkin Yönergenin ilgili mad. uyarınca ŞİDDETE eğilimli bu şahsın potansiyel suçlu olması sebebiyle müşahede altına alınmasının sağlanmasını, 
3. Toplum Destekli Polis ve Asayiş Şube Müdürlüğünce, burada yaşanan vahşete yönelik olayın olası bir insan-çocuk-kadın şiddetine dönüşmemesi için o mahalde yaşayan vatandaşların güvenliği açısından istihbari çalışma yapılmasını ve güvenlik önlemleri alınmasını, 
4. Valilik Makamınızca özellikle Mihalıççık ilçesinde artan hayvana şiddet olayları açısından acil tedbirler alınarak bölge halkının ve muhtarların 5199 s. Kanun hk. bilgilendirilmesini, Müftülük tarafınca ilçede hayvana merhamet konulu vaazlar verilmesini talep ediyoruz.
Ekli Link:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2450594031827728&id=100006314659223

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Yasaklar Bölümü:
Madde 14-a: Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek. 
j) Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak, işkence yapmak yasaktır.
===============
Orman Su İşleri il müdürlüğünün görev ve sorumlulukları MADDE 5 – (1) İl Müdürlüğü; 
ğ) Bu Yönetmeliğin uygulanmasını sağlamak icin gerekli denetimleri yapmakla ve denetim sonucunda bu Yönetmelik hükümlerine aykırı davrananlara 5199 sayılı Kanunun ilgili maddesinde geçen hükümleri uygulamakla,
===============
TCK TURK CEZA KANUNU Kanun Numarası: 5237
Kabul Tarihi: 26/09/2004 Resmi Gazete: 12/10/2004 Resmi Gazete Sayısı: 25611
1. Sahipli hayvana karşı yapılan eylemler Türk Ceza Kanunun MALA ZARAR VERME başlığı altında 151 Nolu Maddenin 2. fıkrasında düzenlenmiştir.
Mala Zarar Verme MADDE 151 –
(1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malini kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvani öldüren, ise yaramayacak hale getiren veya değerinin azalmasına neden olan kişi hakkında yukarıdaki fıkra hükmü uygulanır.
Söz konusu maddeyi dikkat ile okuduğunuzda eylem ancak SAHIPLI HAYVANA karşı islendiğinde Türk Ceza Kanunu kapsamında suç oluşur ve savcılıklar tarafından soruşturulup haklarında dava açılabilir.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.
35.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.