Kampanya Kapatıldı

CANAN KAFTANCIOĞLU GÖREVİNDEN ALINSIN!

Bu kampanya 2.089 destekçiye ulaştı


Cumhuriyet Halk Partisi ATATÜRK’ün partisidir!

9 Eylül 1923’e kadar dayanan anlı şanlı demokrasi öyküsü, savaşlarda düşmanla mücadele etmiş, bir milleti kurtarmış, o millet ile Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Hiç bir ülkede olmayan inkilaplarıyla milleti kalkındırmış, millette Cumhuriyet Halk Partisini güvencesi olarak görmüştür. Cumhuriyet Halk Partisi Amerikan Mandasının balolarında değil, emperyalist güçlere karşı savaş meydanlarında, savaş masalarında kurulmuştur. Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetini de kurmuştur.


Devlet kuran Cumhuriyet Halk Partisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilan ettiği ve milletimiz tarafından benimsenmiş olan “6 OK” en büyük yeniliktir. Bu 6 OK; Cumhuriyetçilik, Laiklik, İnkilapçılık, Milliyetçilik, Devletçilik ve Halkçılıktır. Görüldüğü üzere bu ilkeler ile bağdaşmayan, sosyal medya hesaplarından Türk milletini karalayan, sözde Ermeni olaylarına “soykırım” diyen, başka siyasi partilerle gönül bağı bulunan, katil, terörist Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyen, milletimizi sokaklarda onun Leh’ine kışkırtan, Tarih yoksunu, saygısız aynı zamanda zenginliğini partimizde güç için kullanmış bir şahıstır. Bunlar kabul edilemez... İlkelerimiz ve Disiplin yönetmeliğimizle bağdaşmaz, aykırıdır...

Bu sebeple Disiplin yönetmeliği, Parti Suçları madde 11’de bulunan;


A. Kesin Çıkarma Cezası Verilmesini Gerektiren Parti Suçları
a. Programa ve tüzük kurallarına, kurultay ve yetkili organ kararlarına aykırı davranmak,
b.Partide aldıkları görev ve sorumlulukla ve üyelikle bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunmak,
d.Parti doğrultusuna ve temel ilkelere aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak,
e.Parti adaylarına karşı veya başka parti adaylarından yana açık veya gizli çalışmak,

gibi Disiplin suçları fıkralarından Yüksek Disiplin Kurulunca yargılanması gereken; Canan Kaftancıoğlu’nun, 13-14 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen CHP İstanbul İl Kongresinde kazandığı il başkanlığı görevi, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının delegelere müdahalesi sonucu gerçekleşmiş ve bu zaferi hükümsüz kılmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi onuru, sahte barış sözleriyle PKK’yı ve ülke düşmanlarımızı mutlu eden, Canan Kaftancıoğlu’nun yalan ve saygısız sözleriyle kirlenmemelidir. Bu durumun vehameti değerlendirilmez ise bir çok üyemiz Atatürk’ün Partisi Cumhuriyet Halk Partisini alır, geriye sadece Kaftancıoğlu ve onu destekleyen emperyalist para babaları kalır...

saygılarımızla, Cumhuriyet Halk Partililer

Parti Suçlarına ilişkin deliller;
https://i.hizliresim.com/gO4og5.jpg
https://i.hizliresim.com/9m9Lz5.jpg
https://i.hizliresim.com/qGmB0R.jpgBugün Burak imzanı bekliyor!

Burak Kırıkçılar bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Cumhuriyet Halk Partisi : CANAN KAFTANCIOĞLU GÖREVİNDEN ALINSIN!». Burak ve imza atan diğer 2.088 kişiye katıl.