Marriott: Ukončite krutosť voči sliepkam

Victory

Marriott: Ukončite krutosť voči sliepkam

This petition made change with 3,154 supporters!
Martin Smrek started this petition to Arne.Sorenson@marriott.com and

Ak by Marriott prevádzkoval svoje hotely tak ako ich dodávatelia vajec spravujú ich veľkochovy, boli by špinavé, malé, preplnené a nebezpečné. Marriott sa prezentuje ako vrcholová luxusná spoločnosť, ale má svoje temné tajomstvo. Milióny nosníc naprieč dodávateľskou sieťou siete Marriott trpia v krutých klietkach.

Tieto klietky sú tak malé a natlačené vtákmi, že v nich sliepky nemôžu robiť nič čo je pre ne prirodzené a dôležité. Ich telá sa často zachytia v pletive klietky, čo vedie k zlomeninám kostí, deformáciám, a ťažkej strate peria. Niektoré sliepky, ktoré sú vyčerpané a neschopné pohybu, sú udupané na smrť ostatnými sliepkami v klietke.

Stovky spoločností po celom svete sa zbavujú klietok. Globálne záväzky prejsť na bezklietkové chovy sa dejú v mnohých z najväčších firiem sveta, vrátane Wyndham Worldwide, Accor Hotels, InterContinental Hotels, Hilton Hotels, Unilever, Nestle, Lidl, Aldi, Aramark, Sodexo, Mondelez, a Compass Group. Dokonca aj lacné prevádzky rýchleho občerstvenia a väznice v USA sa odkláňajú od tejto hroznej praxe.

Marriott zistil, že klietky sú nehumánne a zastaralé. V roku 2013 sľúbil svojim zákazníkom a zákazníčkam, že sa ich vzdá do roku 2015 a Marriott zožal za svoj záväzok k vyšším životný štandardom verejnú chválu. Tri roky po svojom termíne však kvôli Marriott stále sliepky trpia. Zákazníci a zákazníčky sú unavení/é z falošných sľubov a prázdnych záväzkov. Dokonca aj vlastná značka Marriott, Starwood, urobila globálny záväzok vzdať sa kompletne klietok do roku 2020.

Marriott vraví: „To ako robíme svoj biznis je rovnako dôležité ako biznis samotný“. Marriott musí začať klásť dôraz na to, ako robí biznis. Potrebuje napĺňať svoje záväzky a pracovať na napĺňaní základných štandardov kvality života zvierat. Je čas, aby Marriott naplnil svoj prísľub, že prejde na 100 % bezklietkové vajcia po celom svete.

Prosím, podpíšte túto petíciu a povedzte Marriott, že sa v žiadnom z ich hotelov neubytujete pokým neprestanú podporovať toto odpudivé zneužívanie zvierat.

Victory

This petition made change with 3,154 supporters!

Share this petition