Başarı

Anneleri üzme Arçelik !

Bu kampanya 28 destekçi ile değişim yarattı!


 

Anneme doğum günü hediyesi olarak aldığım Arçelik 6343 Bulaşık makinesi kusurlu çıktı. Tüketici olarak durumu 4440888 Arçelik müşteri hizmetlerini arayıp bildirdiğimde ortaya çıkan sonucu olay kurgusunu bozmadan aşağıda belirtiyorum.

1 ) Evime servis geldi ve bulaşıkları gevşek dizdiğimi bahsetti. Bende örnek olması amacıyla kendisinin dizmesini rica ettim ve kendi dizilimi ile çalıştırdık.

Sonuç : Yine kırıldı & anne mutsuz.

2 ) Servis geldi makine kapağını açtı ve kapattı. Bardaklara bakıp bunlar çok kalitesiz adi bardaklar dedi.

Sonuç :  Kırılan bardaklardan 1 tanesi 50cl Efes Pilsen ( arjantin ) bira bardağı,  1 tanesi Captain morgan 30 cl bira bardağı , Paşa bahçe çay bardakları, porselen bardak ve tabaklar, fincan ve kupalar.  Anne yine mutsuz ve artan moral bozukluğu tabi ki oğlu olarak beni bir sinir harbine sokuyor.

3 ) Servisin aynı cümlesidir : ''Hmmm, kırıyor ve parçalıyor. Çok ilginç neden yaptığını bulamıyorum. Sebebini bulamıyorsam kusurlu raporu veremem.''

Sonuç : 3.gelen servis bu işten anlayacak kadar usta sebebini bulamayacak kadar da yetenekten noksan bir servis çıktı ve onların beceriksizliğinden dolayı 1000 TL tutar ödediğim makine yine değişim olmadı.

 Daha büyük ve önemli sonuç : Rahat etmesi, mutlu olması, ilerleyen yaşında kolaylıklara ulaşması için anneme aldığım bu makinenin bozuk çıkması, çağrı merkezi aracılığı ile herhangi bir çözüm alamıyor olmam aşırı derece de annemin moralini bozdu.

 

Şimdi işin özüne dönersek eğer kırılan bardakların hepsi bardağın dudak ile birleştiği noktadan aynı şekidle kırılyıor. Çok sistemli bir şekilde. Teknisyen olmasam dahi belli ki bu kronik bir problem.

 Gel gelelim bir diğer konuya. Servisin ağzından kaçırdığı ufak bir bilgiye göre dönemsel kotaları mevcut. Yani iade veya değişimi red etme kotası.

Sırf hedef uğruna mağdur oluyorum.

 

Arçelik bu konuda yeterince sessiz kalıp 3 günlük bir üründe annemi mağdur etmiştir.  Şiddetle kınıyorum ve bu ayıbı telafi etmesi için Arçelik'i sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyorum.

 3 günlük makine için yaklaşık 20 gün süren olaylar boyunca Arçelik tarafının tutumu yukarıda ki çelik logosunda olduğundan farksızdır.

 Çözüm çabaları için Arçelik ile iletişime geçilen kanallar aşağıdaki gibidir.

Twitter

Facebook

Instagram

Youtube

Arçelik Avrupa Bölge Müdürlüğü Tüketici Hattı

Arçelik 4440888 Çağrı merkezi

Arçelik Çözüm Merkezi

Ürünün satın alındığı Arçelik bayi.

Change.org

 Teşşekürler

 Bugün Buhra imzanı bekliyor!

Buhra Naynan bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «arçelik: Anneleri üzme Arçelik !». Buhra ve imza atan diğer 27 kişiye katıl.