Şizofren İşçi Tutsak Selman’a Özgürlük!

Şizofren İşçi Tutsak Selman’a Özgürlük!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.

a.hesen.klkcr@gmail.com ve tarafına Adil Kelekçier bu kampanyayı başlattı

Sadece şoför olarak 2 ay dağıtımını yaptığı için Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi baskınında tutuklanan şizofreni hastası adalet bekliyor.

Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi ve gazetenin basıldığı Gün Matbaacılık’a el konulmasından sonra başlatılan soruşturma kapsamında, 28 Mart’ta gözaltına alınan 23 kişi tutuklanarak Silivri Cezaevine gönderildi.

Tutuklananlar arasında adı geçen matbaa da 2016 yılında 2 ay dağıtım elemanı olarak çalışmış olan şizofreni hastası Uğur Selman Kelekçiler de var. Zihinsel olarak %50 engelli olduğu için askerlikten muaf tutulan Keçeciler'in Psikoz2 teşhisi olduğuna ilişkin raporu var.

Yaklaşık 10 yıldır psikolojik tedavi gören Kelekçiler hakkında verilmiş tutuklama kararına 3 kez itiraz edilmiş ancak raporlar gözden geçirilmeden üçüne de aynı gün içinde red cevabı verildi.

"Lütfen bir farkındalık oluşturalım el birliğiyle, düzenli psikolojik ilaç kullanması gereken şizofreni hastası birinin cezaevi koşullarında yaşayamayacağını ve kısa sürede durumunun sağlık açısından çok daha kötü olacağını kestirmek zor değil.

Lütfen bu durumu paylaşıp farkındalık yaratalım." 

Atacağınız tüm imzalar bir umut olacaktır. Teşekkür ederiz, Kelekçier Ailesi. 

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.