Kampanya Kapatıldı

11 gündür açlık grevindeler ve artık ölecekler !

Bu kampanya 385 destekçiye ulaştı


Sevim Arkan, ev kadını Ayşe Kök ve 18 yaşındaki Uğurcan Saban, 8 belediyenin çöplerini döktüğü İnkum Tepesi’ndeki alanda yaşayan 250’ye yakın sokak köpeği için aynı bölgede barınak yaptı. 3 hayvan hakkı savunucusu, barınakta hasta ve bakımsız köpekleri tedavi edip bakımlarını yaparken, sokak hayvanlarına yönelik şiddete tepki için de açlık grevi başlattı. Hayvan hakkı savunucuları, geçen 19 Şubat’ta başlattıkları açlık grevi eylemini sürdürdü. Sevim Arkan, şöyle dedi: “Ölene kadar bu eylemi sürdüreceğiz. Artık dermanımız kalmadı. Hayvanlarımıza uygulanan şiddet artık dursun. Bize ‘eylemi bırakın’ diyorlar. Biz ölene kadar gideceğiz. Biz bırakmayacağız’ diye geri gönderiyoruz.”

Eyleme katılanlardan Ayşe Kök ise, şöyle konuştu:“İstediğimiz tek şey hayvanların korunmasına yönelik gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasıdır. Sahipli sahipsiz hayvan ayrımının kaldırılmasını istiyoruz. İşin içindeki STK’larla ve hukukçularla bir araya gelip, yasanın değiştirilmesini istiyoruz. Ben bu mücadeleyi bırakmam.” Lise öğrencisi Uğurcan Saban ise eylemi sonuna kadar devam ettireceklerini söyledi.Bugün cansu imzanı bekliyor!

cansu köken bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «11 gündür açlık grevindeler ve artık ölecekler !». cansu ve imza atan diğer 384 kişiye katıl.