درخواست برای شناسایی و محاکمهٔ سریع عاملان قتل و سوزاندن سگ‌ها در اهواز

درخواست برای شناسایی و محاکمهٔ سریع عاملان قتل و سوزاندن سگ‌ها در اهواز

107,371 have signed. Let’s get to 150,000!
Started
Petition to
سازمان حفاظت محیط زیست ایران and

Why this petition matters

حضور محترم ریاست دادگستری استان خوزستان، ریاست محیط زیست ایران، ریاست محیط زیست استان خوزستان، فرماندار اهواز و شهردار اهواز،

باز هم جنایتی دیگر در استان خوزستان اتفاق افتاد: گزارشات حاکی از آن‌اند که شهرداری منطقه ۸ اهواز سیصد سگ بیخانمان را در منطقهٔ مهدیس، کوی بنکداران کشته و آتش زده است. سیصد حیوان مظلوم که شهروندان این آب و خاک محسوب می‌شدند و مثل همهٔ ما حق بودن، زندگی و امنیت را داشتند. سیصد موجود بی‌گناه که جرمشان فقط و فقط به دنیا آمدن در سرزمینی بود که به نظر می‌رسد معرفت و وفا و راستی در آن پشیزی نمی‌ارزد و اینکه چنین جنایتی نه از طرف یک یا چند فرد پریشان‌احوال بلکه به صورت سیستماتیک و از سوی یک نهاد دولتی، آن هم نهادی که ارتباط مستقیم با تمام اقشار جامعه دارد و باید مبّلغ فرهنگ مهربانی و پاکی و راستی باشد صورت گرفته است، تکان دهنده‌تر از آن است که در کلماتی مثل «ناگوار» و «ناامید کننده» و «دردناک» بگنجد. به نظر می‌رسد که جنایت در برابر حیوانات مظلوم، دارد به یک روال عادی در استان خوزستان تبدیل می‌شود و نابکاران و خطاکاران را باکی نیست. لابد با خودشان می‌گویند کدام محکمهٔ عدالت می‌خواهد به فریاد ناشنیدهٔ سیصد حیوان بی‌زبان و بی‌وکیل برسد؟ این حیوانات صدا و زبانی نداشتند ولی ما وکیل و زبان آنهاییم و تا زمانی که خطاکاران به پای میز محاکمه کشانده نشوند، ساکت نخواهیم نشست.
بدین وسیله ما مخالفان خشونت و آزار و جنایت، از شما تقاضا می‌کنیم در اسرع وقت آبروی این شهر و استان و همچنین، سازمان‌های تحت نظارت خود را بخرید و عاملان این جنایت شنیع را شناسایی و محاکمه کنید.

با احترام

107,371 have signed. Let’s get to 150,000!