Петиция закрыта

Спасите здание Полтавского кадетского корпуса / Save the building of the Poltava Cadet Corps

Эта петиция собрала 7 277 подписантов


Photos of the building of the former Corps and the text of the petition in English you can see here. / Фотографии корпуса и текст петиции на русском языке Вы можете посмотреть здесь.

ВРЯТУЙТЕ БУДІВЛЮ ПОЛТАВСЬКОГО КАДЕТСЬКОГО КОРПУСУ – ПАМ’ЯТКУ АРХІТЕКТУРИ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ!

У 1948 році разом з іншими спорудами Круглої площі м. Полтави будинок колишнього корпусу внесено до Державного реєстру пам’яток всесоюзного (зараз – національного) значення (охоронний номер 577/5).

Згідно із статтею 54 Конституції України Держава забезпечує збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність.

Останні 20 років українська влада (державна і місцева) нехтує  своїми конституційними обов’язками і свідомо знищує історичну будівлю Полтавського кадетського корпусу. Нікого з причетних до продажу пам'ятки архітектури національного значення в приватні руки не притягнуто до відповідальності. Знищення охоронної та меморіальних дощок на будівлі кадетського корпусу також залишилось без покарання.

Бездіяльність української влади призвела до того, що будівля Полтавського кадетського корпусу перетворилася на руїну.

Подальша бездіяльність призведе до повного знищення унікальної будівлі, що є неприпустимим.

Зараз йдеться не стільки про повну реставрацію будівлі, скільки про термінові дії, спрямовані на консервацію споруди, яка не переживе наступної зими.

Вимагаємо від державної та місцевої влади вжити термінових дій щодо консервації споруди: 1) відновити дах та вікна, знищені часом та пожежами, 2) установити постійну охорону на території будівлі заради запобігання нещасним випадкам і пошкодженню споруди.

Наступним кроком повинна стати повна реставрація пам’ятки архітектури національного значення із обов’язковим збереженням первинного вигляду будівлі.

Вимагаємо на державному рівні розробити програму з порятунку історичної будівлі Полтавського кадетського корпусу з визначенням шляхів її подальшого використання. Вважаємо доцільним створення на базі колишнього корпусу культурно-мистецького центру «МИСТЕЦЬКИЙ КОРПУС». Створений у Полтаві громадський Комітет порятунку будівлі Полтавського кадетського корпусу готовий взяти на себе розробку Концепції функціонування такого центру.

У рамках Державної програми можна передбачити відкриття спеціалізованого рахунку для акумулювання грошових коштів від меценатів і небайдужих громадян.

Враховуючи багаторічну бездіяльність влади із збереження історичних пам'яток вимагаємо публічності у всіх діях державної і місцевої влади щодо збереження і реставрації будівлі Полтавського кадетського корпусу.

Подальше замовчування владою проблеми руйнації будівлі Полтавського кадетського корпусу означатиме цілеспрямованість дій українських можновладців на знищення історико-архітектурної спадщини України.Cегодня Борис рассчитывает на вас

Борис Тристанов нуждается в вашей помощи с петицией «Спасите здание Полтавского кадетского корпуса / Save the building of the Poltava Cadet Corps». Борис и 7 276 участников этой кампании рассчитывают на вас сегодня.