Żądamy natychmiastowej ewakuacji mieszkańców Mariupola!

Żądamy natychmiastowej ewakuacji mieszkańców Mariupola!

420 369 людей подписали. Следующая цель: 500 000
Создано
Направлено:
Rząd Ukrainy и

Почему эта петиция важна

Автор: Kate Kushen

PL / ENG / IT / RU / UA

W związku z wojną w Ukrainie, w najtrudniejszej sytuacji znalazło się miasto Mariupol.

Od 12 dni mieszkańcy miasta są bez wody pitnej, jedzenia, elektryczności, ogrzewania. Telefony komórkowe nie działają. 

Miasto jest nieustannie ostrzeliwane, domy są niszczone, ludzie ukrywają się w piwnicach i schronach. Wiele osób starszych umiera na zawał serca, małe dzieci cierpią z powodu odwodnieniu. Wczoraj Mer Mariupola poinformował o śmierci 6-letniej Tani z powodu odwodnienia. To pierwszy taki przypadek od II wojny światowej!

Mariupol to teraz piekło!

A w tym piekle jest teraz moja 25-letnia córka, która nie chciała zostawić swojej starszej ciotki i postanowiła zostać z nią w mieście. Pomagała też innym mieszkańcom Mariupola, dostarczała wodę i jedzenie z przyjaciółmi, pomagała ile mogła. Teraz nawet nie wiem, czy ona jeszcze żyje...

W ostatnich dniach docierają do nas wieści, że otwierają się korytarze humanitarne, jednak do tej pory ewakuacji nie udało się przeprowadzić. Autobusy z cywilami są ostrzeliwane przez armię rosyjską. 400 000 mieszkańców nadal pozostaje zakładnikami Rosjan! 

My już nie prosimy, my ŻĄDAMY od władz Ukrainy zgody do natychmiastowej ewakuacji mieszkańców Mariupola. My apelujemy do organizacji międzynarodowych o pomoc w organizacji tego procesu! Ukraina to przede wszystkim LUDZIE, a nie tylko terytorium!

420 369 людей подписали. Следующая цель: 500 000