Doğrulanmış başarı

Giresun'a sinema salonu istiyoruz #giresunasinemaistiyoruz

Bu kampanya 325 destekçi ile değişim yarattı!


Giresun başlı başına bir kültür abidesi! Doğu Karadeniz'deki kültür ve sanata olan yatkınlığın ve bu yöndeki talebin en yüksek olduğu ildir Giresun. Fakat buna rağmen şehrimizde dünya standartlarında kaliteli bir sinema salonu bulunmamaktadır. Yatırımcıların şehrimizdeki talebi fark etmesi ve bu talebin karşılığında şehrimize sinema salonu yatırımı yapmasının tek yolu başlatmış olduğumuz bu imza kampanyasıdır!

Giresun'da mevcutta iki adet sinema salonu bulunuyor. Tek bir yatırımcı tarafından yönetilen Best ve G-City Sinema salonlarının kalitesiz olması şehirdeki sinema kültürünü yok etmektedir. Şehrimizde dijital yayın ve ses kalitesi sunabilen tek salon G-City'deki 1 numaralı salondur. Bu salonda da ne yazıkki popüler kültürün ürünü olan gündem filmler oynatılmaktadır. İlçelerde ise sinema salonu bulunmamaktadır. Yani kısaca il genelini düşündüğümüzde bu salonlar yetersiz kalmaktadır.

Salonlarda oynatılan filmlere ve gösterim saatlerine internet üzerinden erişilememesi, internet üzerinden rezervasyon ya da satış imkanının sunulamaması, Gnctrkcll gibi çeşitli markalar tarafından sunulan bilet indirimlerinden mahrum kalınması da şehrimizdeki sinemaya olan ilgiyi azaltmaktadır. Sinema sektörü, şehrimizde üniversite eğitimi alan 25328 öğrenci başta olmak üzere herkesin en büyük sosyal aktivitesidir.

Bütün bu nedenler ışığında Change.org üzerinden başlatmış olduğumuz bu imza kampanyası ile mevcut salonların dünya standartlarına uygun hale getirilmesini ya da Mars Entertainment Group gibi ülkemizdeki büyük sinema yatırımcılarından şehrimize sinema kompleksi yatırımı yapmasını talep ediyoruz.

www.giresunblog.com/giresunasinemaistiyoruzBugün Giresun Blog imzanı bekliyor!

Giresun Blog bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Şehrimiz için sen de imzala! Giresun'a sinema istiyoruz #giresunasinemaistiyoruz». Giresun Blog ve imza atan diğer 324 kişiye katıl.