Победа

Pomóżcie nam powstrzymać deportację naszej koleżanki z klasy Daryny Sherstiuk

Эта петиция выиграла с 25 401 подписантом!


Nasza koleżanka z gimnazjum, Daryna Sherstiuk, Ukrainka z Siewierodoniecka obwodu Ługańskiego, z terenów, gdzie trwa wojna i wciąż giną ludzie, mieszkająca w Warszawie z mamą, otrzymała decyzję o deportacji z Polski. Ma opuścić Polskę w trybie pilnym do 1 stycznia 2017 roku.

Daryna ubiegała się w Polsce o pobyt tolerowany. Daryna uczy się z nami od 2014 roku. Jest świetną koleżanką, znakomicie się uczy, jest uczciwa, zawsze można na nią liczyć. Nasi nauczyciele mogą to potwierdzić.

Wiemy, że Daryna przeżyła w swoim życiu znacznie więcej trudnych i ciężkich rzeczy niż my, jej rówieśnicy. Nie lubi o tym opowiadać.

Nasza koleżanka chciałaby się nadal uczyć w naszej szkole, ma tu grono bliskich przyjaciół i życzliwych nauczycieli. W nauce jest bardzo zdeterminowana. Nie rozumiemy, dlaczego Polska chce jej to wszystko odebrać.

Wiemy, że Rzecznik Praw Dziecka wydał pozytywną opinię w sprawie pobytu Daryny w Polsce.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni deportacji Daryny! Będziemy walczyć o szansę nauki w naszej szkole dla naszej koleżanki.

 

Uczniowie Społecznego Gimnazjum Nr 20 w Warszawie

ul. Raszyńska 22, 02-026 WarszawaCегодня Jan рассчитывает на вас

Jan Radziwon нуждается в вашей помощи с петицией «@UdSC_gov_pl: Pomóżcie nam powstrzymać deportację naszej koleżanki z klasy Daryny Sherstiuk». Jan и 25 400 участников этой кампании рассчитывают на вас сегодня.