Ярослав «Махач» Бригинець в полоні! Військовополонені мають бути повернуті додому

Ярослав «Махач» Бригинець в полоні! Військовополонені мають бути повернуті додому

Создано
4 июля 2022 г.
Подписей: 257 435Следующая цель: 300 000
Подписать

Почему эта петиция важна

RU / UA

Висловлюючи подяку за щоденну боротьбу за цілісність та суверенітет України та її проєвропейський вектор розвитку, звертаємось до Президента України як Верховного Головнокомандувача та гаранта Конституції України, державних органів виконавчої влади України, а також до Генерального секретаря ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, міжнародних організацій, громадськості.

Росія не дотримується вимог міжнародних актів ведення війни, зокрема і Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, всеціло порушуючи своїми діями права людини. Полонені в Росії зазнають тортур, їх морять голодом, б'ють, калічать. Є інформація про наміри засудити військовополонених України, призначивши найвищу міру покарання – смертну кару. Таке правосуддя, очевидно, несправедливе та порушує демократичні та соціальні норми цивілізованого світу.

Ярослав Олександрович Бригинець (дата народження: 01.05.2001, полк "Азов", в/ч 3057, позивний "Махач"), з квітня 2022 перебуває в російському полоні.

Його товариші по службі мають інформацію, що Ярослав Бригинець не загинув, і хоча мав статус «зниклого безвісти», нам відомо, що він живий і перебуває в російському полоні. Тому інформація про Ярослава Бригинця має бути внесена до списків військовополонених, на обмін.

Комунікацію з ГУР МО України та іншими державними інституціями України щодо внесення до переліку осіб, які перебувають у полоні, здійснюють родичі осіб, які потрапили в полон до ворога. Ярослав Бригинець – сирота. На жаль, він не має родичів, які могли б лобіювати питання його повернення додому на всіх рівнях взаємодії Держави Україна з країною-агресором.

Ярослав Бригинець здобув прихильність українського народу, знімаючи, у перервах між важкими боями у Маріуполі, відео у «ТiкТок», тим самим, піднімаючи бойовий дух усієї країни. Наш спільний обов'язок, обов'язок кожного українця, докласти зусиль, щоб повернути Ярослава Бригинця в Україну, додому.

Просимо:

· національні інституції України внести Ярослава Бригинця до списку осіб, які перебувають у російському полоні, та вжити дієвих заходів щодо забезпечення обміну і повернення його з російського полону, розуміючи, що наш спільний обов'язок його повернути в Україну, додому.

· Міжнародний Комітет Червоного Хреста включити Ярослава Бригинця до переліку осіб, які перебувають у російському полоні, вжити заходів щодо встановлення його фактичного місця знаходження та сприяти проведенню обміну;


· Генерального секретаря ООН повторно закликати провести обмін полоненими між Україною та Росією з дотриманням усіх міжнародних правил;

· міжнародні організації закликати Росію та підконтрольні їй організації дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права і не допустити проведення карально-показових акцій над військовополоненими.

Дружини, батьки, матері, діти чекають на повернення додому осіб, які потрапили в полон. Історія кожного військовополоненого – трагедія та біль усіх.

Допомогти повернути Ярослава Бригинця додому в Україну може громадський резонанс. Тому ми створили цю петицію, щоб про Ярослава Бригинця і про те, що він у полоні, а не «безвісти зниклий», дізналося якнайбільше людей, а світова спільнота - підтримала Україну і сприяла обміну полоненими в найкоротші терміни.

Ярослав Бригинець – сирота,  лобіювати його інтереси – обов'язок кожного з нас.

Будь ласка, підпишіть нашу петицію.

www.change.org/FreeMakhach 

Подписать
Подписей: 257 435Следующая цель: 300 000
Подписать