Петиция закрыта

Порушення кримінальної справи (в порядку ст.94, ст.97, ст.98 КПК України )

Эта петиция собрала 1 107 подписантов


Нажаль, дуже складно захистити свої права звичайній людині, яка не є фахівцем в галузі права та просто не знає про засоби захисту своїх порушених прав. Навіть у випадку звернення за допомогою до правоохоронних органів чи суду, досягти бажаного результату майже завжди складно. І річ навіть не в недосконалій законодавчій системі, а частіше всього у байдужих, недбалих та недобросовісних виконавцях. Суть цієї заяви полягає у захисті безпорадних домашніх тварини від їх власників, які замість забезпечення належного гуманного ставлення та утримання, створив жахливі умови існування та поставили під загрозу їх життя.

Так, 26.09.2012 року на телеканалі «1+1» під час транслювання телепрограми«ТСН» було оприлюднено сюжет «КОНІ В НЕВОЛІ» (http://1plus1.pl.ua/news/tsn_novini_26_09_2012/2012-09-26-3863) про доведеннядвох жеребців Флагмана та Гороскопа до фізіологічного та психічного виснаження. В сюжеті повідомляється про те, що коні «…голодні, хворі та цілковито виснажені!», при цьому демонструються фотознімки коней до придбання новими власниками та після півтора року знущань над безпорадними тваринами. Також повідомляється, що у 2010 році жеребців було придбано за 12 000 доларів США укінної бази ____________ (повна назва продавця)можновладцем для своєї доньки та за півтора роки нові власники довела колись здорових та гарних коней до жахливого стану фактично перетворивши їх на обтягнуті шкурою скелети (фото додаються). Аналогічна публікація про жахливі умови утримання коней була оприлюднена на Інтернет сайті http://kp.ua/daily/280912/358359/print/.

 

Відповідно до ст.4 Закону України «Про ветеринарну медицину» державне управління в галузі ветеринарної медицини здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики, Державний департамент ветеринарної медицини з державною інспекцією ветеринарної медицини, його територіальні органи.

Згідно із п.10 ч.1ст.3 Закону України «Про ветеринарну службу» основними завданнями держави в галузі ветеринарної медицини є: п.10) захист благополуччя тварин шляхом забезпечення гуманного ставлення до них протягом усього їхнього життя.

Однак, враховуючи, щоСобовий О.М. є колишнім начальником юридичного департаменту Міністерства аграрної політики України (центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики), є очевидним, що звертатись зі скаргами до міністерства є безперспективним, оскільки ніхто не буде встановлювати факт неналежного утримання тварин колишнім державним службовцем, який є «своєю людиною». Враховуючи вищевикладене я вимушена звертатись саме до Міністра МВС України, як до гаранта непохитності та непідкупності правоохоронних органів і з метою забезпечення проведення належної перевірки інформації оприлюдненої в ЗМІ (телесюжет «Коні в неволі», публікація статті «Очередной КОНЬцлагерь под Киевом: семья богачей на даче проводит жуткие эксперименты над лошадьми?») та викладених в цій заяві, а також з метою подальшого оприлюднення на відповідній прес-конференції результатів перевірки, як це було здійснено волонтерами по кримінальній справі вбивці безпорадних тварин Ведули О.

В силу ст.1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» жеребці Флагман та Гороскопскоріш за все відносяться додомашніх тварин, а не до тварин сільськогосподарського призначення, оскільки не утримуються з метою розводження власниками та для отримання продуктів і сировини тваринного походження, а придбавались для власних естетичних потреб.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби. Кількість тварин, що утримуються, обмежується можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог цього Закону. Місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем. Утримання тварин у дитячих закладах допускається за умови забезпечення постійного догляду за тваринами відповідно до вимог цього Закону.

Більше того, згідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана: забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, відповідно до вимог цього Закону; дотримуватися санітарно-гігієнічних норм експлуатації жилого приміщення, де утримується домашня тварина (місце постійного утримання), та норм співжиття.

Однак, як було повідомлено в телесюжеті тварини знаходяться у критичному стані з прогнившими копитами без належного медичного огляду та вигулу, годування, що в свою чергу є негуманним та жорстоким поводженням з тваринами.

На підтвердження слів Захарченко Н.О., я попросила в неї надати мені письмові пояснення осіб, які можуть свідчити про стан здоров’я жеребців Флагмана та Гороскопа до продажу громадянам Собовому О.М. та Рубцовій В.В., а також свідчення щодо стану їх здоров’я після неналежного та жорстокого догляду нових власників.

Так, громадяни Аненко В. М., Грива Ю.М., Ковтун Н.А., Панурова В.Ф., Скороход М.К. підтвердили про те, що у 2010 році жеребці Флагман та Гороскоп до моменту продажу знаходились у прекрасній фізичній формі. Старший викладач кафедри конярства Національного аграрного університету Павленко Петро Митрофанович разом із зооінженером Нікуліною Тетяною Миколаївною після огляду жеребців у жовтні 2011 року встановили неналежний їх стан та радили Рубцовій В.В. змінити умови догляду за кіньми, розпочати нормальне годування, вигул та інше, однак чи було здійснено будь-які зміни у порядку утримання Рубцова В.В. їх не повідомляла та більше не викликала.

Відповідно до ч.1 ст.299 КК України злочином визнається знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів.

Згідно із ст.94 КПК України приводами до порушення кримінальної справи є: 1) заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян; 2) повідомлення представників влади, громадськості або окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці вчинення злочину або з поличним; 3) явка з повинною; 4) повідомлення, опубліковані в пресі; 5) безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину.

Відповідно до ч.4 ст.97 КПК України коли необхідно перевірити заяву або повідомлення про злочин до порушення справи, така перевірка здійснюється прокурором, слідчим або органом

дізнання в строк не більше десяти днів шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.

Згідно із ч. 2 ст.12 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені за рішенням суду шляхом їх оплатного вилучення або конфіскації.

Враховуючи вищевикладене та з урахуванням невиконання власниками жеребців Флагмана та Гороскопа – Собовим О.М. та Рубцовою В.В. обов’язків по створенню належного утримання коней, нормального годування та доступу до води, вигулу та періодичного медичного огляду, це призвело до постійних страждань беззахисних тварин, нанесенні їм фізіологічного та психологічного болюта доведення їх до недопустимого стану. Саме з метою захисту безпорадних тварин я звертаюсь з цією заявою, а після підтвердження факту жорстокого поводження власників з жеребцями Флагманом та Гороскопом мною буде організовано волонтерський рух на підтримку звернення до суду з позовною заявою щодо припинення права власності на тварин у зв’язку із жорстоким поводженням та їх оплатним викупом.

Таким чином, керуючись ст.1, ст.7, ст.9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», ст.94, ст.97, ст.98 КПК України, ч.1 ст.299 КК України, -

ПРОШУ:

1. Організувати проведення належної перевірки викладених в цій заяві фактів у передбачені чинним законодавством строки.

2. Встановити та розшукати реальних власників жеребців Флагмана та Гороскопа, останнім місцем утримання яких є с. Велика Вільшанка, Васильківського району Київської області, вул. Залисся, 53.

3. З метою перевірки стану здоров’я, а також відповідності інженерно–технічним та санітарно-гігієнічним нормам теперішніумови утримання жеребців Флагмана та Гороскопа, до перевірки залучити спеціалістів центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики (Міністерства аграрної політики України) та Державного департаменту ветеринарної медицини.

4. За результатами перевірки за наявності достатніх підставвирішити питання щодо притягнення власників жеребців Флагмана та Гороскопа до адміністративної відповідальності за ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення чи до кримінальної відповідальності за ч.1 ст.299 Кримінального кодексу України.

З повагою, 

Волонтер КП ««Центр ідентифікації безпритульних тварин»

Павлюк Т.П.  Cегодня Nataliya рассчитывает на вас

Nataliya Romanenko нуждается в вашей помощи с петицией «Міністру внутрішніх справ України Захарченко В.Ю.: Порушення кримінальної справи (в порядку ст.94, ст.97, ст.98 КПК України )». Nataliya и 1 106 участников этой кампании рассчитывают на вас сегодня.