Заборонити законодавчо притравлю собак в Україні!

Петиция закрыта

Заборонити законодавчо притравлю собак в Україні!

Эта петиция собрала 46 341 подписант

ГО "Зелена Сила" создал(а) эту петицию, адресованную Президенту України (Володимиру Зеленському) и

                    01220, м. Київ, вул. Банкова, 11. Офіс Президента України — (044) 255-73-33

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5, Верховній Раді України
                    01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, Кабінету Міністрів України
Оновлення:
Оновлений склад ВР України, вимагаємо розгляду законопроекту № 8256 на першому ж засіданні!

     Вимога щодо законодавчої заборони підготовки собак до полювання методами, що закріплюють злобу та фізичну агресію - притравлю на живих тварин в тому числі диких тварин, які відносяться до мисливських.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=BFNGRXKrlaM&feature=player_embedded
UKR
          В Україні, як і в інших країнах розвинуте мисливське собаківництво і навіть врегульоване законодавчими нормами, що уповноважує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового та мисливського господарства затверджувати нормативну документацію з мисливського собаківництва (інструкцій, положень, правил випробувань тощо) щодо натаскування, наганяння, вимуштрування, польових випробуваннь і змаганнь собак методами, які не виключають викорирстання диких тварин у якості живих тренажерів (Стаття 34. ЗУ "Про мисливське господарство та полювання" ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 18, ст.132 ) ). Тобто в Україні свідомо порушуються принципи, які задекларовані ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" і пропагується, вводиться в "НОРМУ" натравлювання собак на диких тварин, жорстоке поводження з дикими тваринами, що утримуються у неволі! 
     Невідповідність законодавства та ганебна практика травлі собаками диких тварин при полюванні має місце (собака-агресор і нападник), поширюється за межі України разом із українськими любителями таких розваг, має прихильників і захисників жорстоких розваг, що прикриваються необхідністю готувати собаку до полювання саме методом закріплення фізичної агресії та злоби у її поведінці. Цю практику ми маємо зупинити і не поширювати її і за межами України українцями, що відвідують притравлі в інших країнах (Росія, Молдова, Білорусь та ін.)!
      Чи є це доцільним і пріоритетним для держави Україна та її принциповим рішенням йти шляхом європейського досвіду та інтеграції? Більшість українців вважають, що НІ!
                                   "Злі собаки - злі люди!"
           В містах та населених пунктах безліч собак, в тому числі і таких, що втратили власника чи народилися на вулицях. Чому? Однією із причин є те, що Україна має "державний інтерес" у селекції мисливських та інших порід собак. А при селекції відбраковуються не потрібні екземпляри, що потім дають потомство з відхиленнями, яке стає не потрібним розведенцям та утримувачам - тут і причина поповнення собаками урбаністичних ситем. Чи не так? Чому тоді це є державним пріоритетом, коли є проблема з надлишковою кількістю собак у містах і населених пунктах? Невже мисливське собаківництво має більше прав на захист від держави ніж інші породи собак та їх власники, вуличні собаки та урбаністичні екосистеми? В нас досі не існує чіткої системи обліку власників тварин та тварин, що утримуються та використовуються людиною! Дискримінація якась? Чи лоббі мисливців при ВР сильніші за здоровий глузд?
        Зідки береться злоба у собак та жага до фізичноної агресі по відношенню до диких тварин? Саме з тренувань при підготовці: контакт з дикою твариною і саме при нацькуванні власником чи тренером з закликами: "візьми за горло", "души її", "взяти" тощо...
        Чому такі собаки створюють загрозу та небезпеку для людей і тварин, що не мають відношення до полювання? Всі ці собаки після розваг в мисливських угіддях повертаються в родини, в квартири..., йдуть на прогулянку у парки де гуляють діти, де живуть не мисливські птахи та звірі! І саме там вони продовжуть азартні розваги та "полюють" на все, що можуть, огризаються до всіх, хто їх зупиняє! Це не час полювання, це не час тренування, це не мисливське угіддя! Але для молодої собаки* головне розваги на прогулянці! 
*мова про не дисциплінованих собак, які не готові слухати!
       Собака на полюванні для мисливця - це завжди провідник та помічник, а не зброя і нападник. Вона попереджає, вистежує та підводить під постріл здобич. Вона не повинна вбити або скалічили мисливську тварину!

                                Чому ми проти притравлі? 
      Ми вважаємо, що державне регулювання повинно мати однозначний пріоритет на викорінення протиріччь та подвійних стандартів по відношенню до питання регулювання відносин між людиною і твариною! Ніякої дискримінації не повинно бути за видами тварин (яких можна використовувати, як матеріал для закріплення злоби, а яким бути агресором і нападником у ровагах людей), дискримінації людей, що захищають тварин та вимагають відповідного права брати участь у законодавчих ініціативах, що стосується всього кількох тисяч мисливців та власників мисливських собак!

            Законодавцям та органам виконавчої влади України привести у відповідність законодавство відповідно до наших вимог:

  • Вимагаємо прямої ЗАБОРОНИ підготовки собак, що включає випробування та змагання з використанням живих тварин, а  також  садки  на  злобу  по  підсадному  вовку*:

- для всіх порід собак – з використанням підсадни диких тварин в тому числі мисливських тварин, що проходять у вольєрі протягом усього року;
- лягавих та спанієлів - по штучно вирощеній птиці;
- лайок — а саме по вольєрному кабану та борсуку і підсадженому ведмедю;
- норних – а саме по лисиці та борсуку в штучних норах.
* взято із "ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ВИПРОБУВАНЬТА ЗМАГАНЬ СОБАК МИСЛИВСЬКИХ ПОРІД".
         Усі види випробувань та змагань мисливських собак можуть бути визначенні наказом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання лише з урахуванням норм ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" та виключати нацькування та притралю!

  • Вимагаємо від ГО, які підтримують і організовують змагання, тренування та підготовку собак до полювання, привести у відповідність свої внутрішні правила та положення, які на даний момент містять елемети невідповідності законодавству та заклики до жорстокого поводження!
  • Вимагаємо ретельної перевірки роботи випробувальних станцій та приведення у відповідність їх роботи, що виключатиме жорстоке поводження з тваринами та незаконного вилучинення диких тварин із природи для використання їх у якості притравочного матеріалу!
  • Закликаємо власників собак, що ходять на полювання та готують своїх лягавих та спанієлів, лайок, норних і тер'єрів, гончих, драдхарів та ін. порід собак не порушувати норм законодавства на захист тварин та права тварин!
  • Просимо долучитися до обговорення та опрацювання проблем невідповідності законодавства про мисливське господарство та полювання кінологів, мисливствознавців, фахівців із захисту тварин та їх прав, власників випробувальних станцій, мисливських угідь, власників собак, психологів та зоопсихологів, представників органів влади та правоохоронних органів, суддів, адвокатів, юристів.

               НІ контактній притравлі! Ні закріпленню злоби у собак!

                                                                 Комітет проти притравлі

Попередня петиція: http://bit.ly/2kuL9g1 набрала більше 10 тис. підписів і продовжує активність.

ENG

We demand to forbid by law any contact baiting of alive animals at dog training stations!
Such methods of training hunting dogs as baiting alive animals provoke agression. Ukrainian law on hunting and hunting economies violates another Ukrainian law on protection animals from abuse.
We see dangerous consequences of contact training of hunting dogs not only for animals (domestic or wild) but also for people beside such dogs. We understand that aggression of hunter to animals and/or humans combined with “trained to kill” dog are (and will be in future) dangerous to any citizen of Ukraine. Hunters have no limits in using their property - trained dogs, in order to kill other people and/or animals.
Those dogs are everywhere among people: walking in parks, interacting with other animals and humans every day. They are not loyal and friendly to people or animals. They were trained to feel rage and aggression. Anyone can be a target for hunter’s dog rage.
We demand to forbid by law any contact baiting of alive animals at dog training stations. We have a right to demand safety for ourselves and animals. That's why, we ask you to stop baiting alive animals.

 

 

Петиция закрыта

Эта петиция собрала 46 341 подписант