Блогери України проти утисків свободи слова

Петиция закрыта

Блогери України проти утисків свободи слова

Эта петиция собрала 64 984 подписанта
Создано
Направлено:
Верховная Рада Украины

Почему эта петиция важна

Ми, незалежні журналісти і блогери України, заявляємо, що політика чинного Президента Петра Олексійовича Порошенка привела до деградації в нашій країні ключових демократичних інститутів, особливо свободи слова. Ми стверджуємо, що з 2014 року в Україні встановилася всебічна диктатура Президента Петра Порошенка, а конституційні права громадян грубо порушуються.
У зв'язку з цим ми звертаємося до спецпредставника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера, Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини Заєд Раад аль-Хусейна, Голови ОБСЄ Себастьяна Кертіуса, виконавчого директору «Human Rights Watch» Кеннета Рота, секретаря «Репортерів без кордонів» Роберта Менара, а також депутатів Верховної Ради України з вимогою створення тимчасової слідчої комісії з розслідування злочинів Президента Петра Порошенка щодо свободи слова в Україні, а також ініціювання процедуру його імпічменту через постійне порушення ним Конституції і Кримінального Кодексу України з метою узурпації влади і особистого збагачення.
За час перебування Петра Порошенка при владі офіційно задокументована загибель 12 журналістів, включаючи показові вбивства таких відомих журналістів, як Олесь Бузина і Павло Шеремет. Ми особливо підкреслюємо, що виконавці і замовники даних вбивств досі не знайдені. Згідно зі статистичними даними, рівень розкриття злочинів проти журналістів в Україні становить всього лише 8%.
З іншого боку, за цей же час в Україні було винесено близько 40 обвинувальних вироків за пости в соціальних мережах. За перше півріччя 2017 року задокументовано 122 порушення свободи слова. У таких ключових ЗМІ, як «Страна.ua», «Вести», «Українська правда», «ZIK» проводилися незаконні обшуки. Також в даний час показово піддаються переслідуванням з боку влади відомі журналісти Ігор Гужва, Руслан Коцаба, Василь Муравицький. Аналогічний тиск чиниться і проти іноземних журналістів. Так, співробітники Служби безпеки України незаконно депортували журналістів Марію Князеву, Тамару Нерсесьян і Анну Курбатову.
Ми нагадуємо, що згідно зі статтею 15 Конституції України суспільне життя в країни грунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності. Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов'язкова. Цензура заборонена. Держава гарантує свободу політичної діяльності, не забороненої Конституцією і законами України. Також відповідно до статті 34 громадянам гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Названі нами приклади переслідування журналістів показують, що дані положення Конституції грубо порушені, а керівництво України в особі Президента свідомо заохочує цю тенденцію.
У зв'язку з цим, відповідно до статті 111 Конституції України, яка говорить, що Президент України може бути усунутий зі своєї посади в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого правопорушення. Ми вважаємо, що злочинна діяльність Петра Порошенка є достатньою підставою для процедури його імпічменту . Додатковим доказом провини керівництва України є позиція Міжнародного Комітету Захисту Журналістів, який засудив утиски репортерів в Україні.
Особливу заклопотаність журналістів і всього світового співтовариства викликає діяльність підконтрольного чинному главі МВС Арсену Авакову сайту «Миротворець». Незважаючи на багаторазові заклики міжнародних структур ООН та країн-членів G7 закрити даний ресурс, сайт продовжує працювати, і кількість його «арештантів» щодня збільшується. Також серйозну стурбованість суспільства викликала заборона, накладена Петром Порошенком, діяльності на території країни таких ключових соціальних мереж, як «ВКонтакте» і «Одноклассники».
На нашу думку, вищеперелічена інформація є достатньою для запуску процедури імпічменту Президента Порошенко. Ми вимагаємо від світової спільноти і депутатів Верховної Ради України внести до порядку денного парламенту і прийняти всі необхідні законодавчі акти для врегулювання процедури імпічменту президента Петра Порошенка з метою подальшого ініціювання даної процедури.
Закликаємо міжнародне співтовариство чинити тиск на українську владу в особі Президента Петра Порошенка і захистити свободу слова в Україні, не допустивши формування аналога КНДР в серці Європи.

Петиция закрыта

Эта петиция собрала 64 984 подписанта

Расскажите о петиции