Doğrulanmış başarı

Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri ve Çalışanları İşsiz Bırakılmasın

Bu kampanya 1.820 destekçi ile değişim yarattı!


Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği tebliğinde öncelikle 02.12.2014 tarihinde ve Danıştay kararına rağmen 30.06.2015 Resmi Gazete’de yer alan değişiklik sonucu biz ve bizim gibi Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri çalıştırmış oldukları personeliyle birlikte ekmek paralarını kaybetmişlerdir.


19.01.2008 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan “Gümrük işlemleri (Seri No:60) Gümrük Genel Tebliği” ile belirlenen tespit işlemleri, artık Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri tarafından değil, 2008 tarihinden önceki gibi gümrük memurlarınca yerine getirilecektir. 


Sayısız toplantılar düzenlenerek başlanan uygulama bir gecede bitiyor ve sonuç olarak Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri ve çalıştırmış oldukları personelinin ekmek paraları bir gecede ellerinden alınıyor.  


Bakanlık Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Sistemini uygulamaya koymakla hata mı yapmıştır? Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri ve Çalışanları olarak Bakanlığın verdiği yetkiye güvenmekle hata mı yaptık?

Sadece Yetkilendirilmiş Gümrük Müşaviri arkadaşlarımız değil, Gümrük Müşaviri meslektaşlarımız ve meslek örgütü de bu konuda harekete geçmeli ve bizim haklarımızı savunmalıdır. 

Aksi halde, bugün Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirlerinin başına gelen, yarın Gümrük Müşavirlerinin de başına gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 



Bugün YGM Platformu imzanı bekliyor!

YGM Platformu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri ve Çalışanları İşsiz Bırakılmasın». YGM Platformu ve imza atan diğer 1.819 kişiye katıl.