Kampanya Kapatıldı

Yeni rehberlik yönetmelik taslağı eğitimle bağdaşmadığı için kabul edilmesin

Bu kampanya 3.519 destekçiye ulaştı


Milli Eğitim Bakanı talimat verdiği halde 

Özel Eğitim ve Rehberlik genel müdürü Celil Güngör.
Asıl tartışma konusu olan MEB ve Rehberlik ilkelerine, Milli Eğitim Politikalarına aykırı hizmeti yok edecek maddelerde ısrar etmekte. Kırmızı çizgi diyerek yanlışta ısrar etmektedir Bakan beyin talimatını,hizmet veren camiayı, sendikaları ve Türk pdr-der in görüşlerini yok saymaktadır.
Çalışma bilimsellik dışıdır, özlük hakları yok sayılmaktadır, kişisel iddialaşma ve kompleks haline dönüşmüştür.
Bu vahim durumun kesinlikle kabul edilecek durumu yoktur.
Sayın Bakanımızın talimatlarının hiçe sayılması konusunda duyarlı olunması
Hem hizmet hem özlük haklarımızın savunulması için bu kampanyanın imzalanması önemlidir. Ayrıca rehber öğretmenler bu güne kadar bir çok cinsel istismar problemini ortaya çıkarmış bunda da öğrencilerle olan şartsız kabul ve anlayış sayesinde sağlamıştır öğrenciyle çatışma yaratacak her türlü nöbet , boş ders doldurma gibi faaliyet öğrencilerin rehberlik servisinden uzaklaşmasına ve güven kaybına velilerle olan iletişimin ise çok fazla sınırlanmasına yol açacaktır. 

"Eşini kaybeden bir babanın çocuk yetiştirme konusunda kaygılarını dinlemek ve gerekli rehberlik hizmetini sunmak için nöbetimin bitmesini beklemek istemiyoruz.
İstismara uğramış öğrencime dersim var sonra konuşalım diye cevap vermek istemiyoruz.
Boşanmak üzere olan bir anneye nöbetten sonra gelin, görüşelim demek istemiyoruz.
Nöbetteyken sesimizi yükseltmek zorunda olduğum bir anda çekingenlik sorunu yaşayan bir ögrencimin bize danışma ihtimalini ortadan kaldırmak istemiyoruz."

 Bugün Meral imzanı bekliyor!

Meral Karadeniz bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Yeni rehberlik yönetmelik taslağı eğitimle bağdaşmadığı için kabul edilmesin». Meral ve imza atan diğer 3.518 kişiye katıl.