Yemek sitelerinde "SİPARİŞ HIZI" puanlaması kaldırılsın, KURYELER ölüme terk edilmesin

Yemek sitelerinde "SİPARİŞ HIZI" puanlaması kaldırılsın, KURYELER ölüme terk edilmesin

7.044 kişi imzaladı. Hedefimiz 7.500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Yemek Sepeti ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: onur yavuztekin

Bildiğiniz gibi her gün onlarca kurye iş kazasında canını, sağlığını ve işini kaybediyor. Ne yazık ki yemek siteleri kuryeleri birer insan olarak değil yarışmacı olarak görüyor ve bu da kuryelerin hız yaparak trafik kurallarına uymadan araç kullanmalarına sebep oluyor. Daha da kötüsü "5 dakikada kapınızda", "sıcak bir yemek için" gibi reklam başlıklarıyla insanlar da kuryelerden hız yapmalarını beklemeye yönlendiriyor. İşte mevcut kampanyamızla artık ölüme terk edilen kuryelerin sesi olmak istiyoruz.

Gerek kuryelerin sürüş eğitimleri, gerek iş güvenlikleri gerek sigortaları, gerek hukuki düzenlemeler gerekse denetimler bunların hepsine ihtiyacımız var. Ancak gelin ufak bir farkındalıkla başlayalım. İnsanlar sırf daha sıcak yemek yiyebilsin diye kuryeleri bu hızlı taşımacılık anlayışıyla ölüm riskine terk etmeyelim. Bu yüzden artık yemek sitelerinde "SİPARİŞ HIZI" isimli puanlama kaldırılsın. İnsanların hızlı taşımacılığa dair beklentileriyle kuryelerimiz ölüme terk edilmesin.

Kuryenin bir can taşıdığını düşündüğünüz için teşekkür eder, 100.000 imza hedefimize ulaşana kadar hem imzalarınızla hem de sosyal medya paylaşımlarınızla destek olmanızı talep ederim. 

Tüm bu sebeplerden dolayı yemek sitelerindeki "sipariş hızı" puanlaması gibi seçeneklerin kaldırılmasını talep ediyoruz.

7.044 kişi imzaladı. Hedefimiz 7.500.