Salda Gölünü koruyalım

Salda Gölünü koruyalım

34 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Yeşilova Belediye Başkanı ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Betül Bağ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Burdur'da yaptığı konuşmada, Yeşilova ilçemizde ki Salda Gölü'nde 300 bin metrekarelik bir alanda Millet Bahçesi inşa edileceğini açıklamıştır.

Bilindiği üzere, dünya üzerinde Mars yüzeyinde bulunan toprak yapısıyla benzer özellikler taşıyan 2 bölgeden (diğeri Kanada'da) biri Salda Gölü'dür. Bu sebeple akademik konu edildiği için korunmalı ve çevresinde yapılacak herhangi bir yapılaşmaya kesinlikle izin verilmemelidir.

Diğer taraftan, önümüzde bu konuda kötü bir örnek olan Uzungöl vardır. Trabzon'un simgesi olan Uzungöl'ün çevresindeki yapılaşma yüzünden nasıl kirlendiği ve tüm doğallığını kaybettiği ortadadır. Salda Gölü'nün çevresinde yapılacak olan yapılaşma da gölün tüm dengesini ve doğallığını bozacaktır.

Salda Gölü çevresinde olacak olan herhangi bir yapılaşma doğa katliamına yol açmaktan başka bir şey değildir. Millet Bahçesi adı altında yapılaması planlanan bu proje derhal iptal edilmelidir.

Salda Gölü için planlanan bu tarz tüm projelere karşı mücadelemiz her zaman devam edecektir. Sende bir imza atarak bize destek ol ve hep birlikte bu doğa mirasımızı koruyalım.

34 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.