Yeşilköy, Yeşilyurt, Florya Semtleri ve Sahillerinde Güvenlik ve Temizlik Tedbirleri

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.


Geçmişte İstanbul un sayfiye mahallesi olarak anılan Yeşilyurt ve Yeşilköy kendine münhasır kültür ve doğal yapısı ile Marmara Denizine sahili olan küçük mahallelerdi.
Teknolojik ve Sosyo Ekonomik gelişmeler ve Hava Limanının semtin hemen yanında olması,Deniz Otobüsü İskelesine yakınlığı sonrasında nüfusunda hızla artış sağlamış ancak bu artış eski gelenek ve Kültürlerin yaşamasına zarar vermeden yaşamın devam ederekbeş yıl öncesine kadar gelmiştir.
Yeşilköy ve Yeşilyurt Sahilleri gözde olmasının yanında Halkın nefes almasını sağlayacak oturma alanları, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları ile iç içe bölgeye gelen misafirlerine de huzur vermektedir.
Son yıllarda Ülkemize gelen sığınmacıların  bu yaşam alanlarında başlattıkları kargaşa ile görsel ve sağlığa uygun olmayan durumlar bölgede tedirginliklere ve halkta evlerinde dahi rahat edemez bir hal almıştır.
Hem Sosyal, hem kültürel, hem ekonomik, hem hijyen ve yaşanabilir olmaktan çıkan Yeşilköy ve Yeşilyurt semtlerinin sahilleri artık GÜVEN ve İTİMAT vermemektedir.
Mangalların yandığı, Üzerinde iç çamaşırı ile dolaşan erkeklerin binaların arasında dolaştığı, özenle düzenlenmiş bahçelerin talan edildiği, semtte yaşayan insanlarımızın üzerinde oluşan bakış ve sözler ile rahatsız edildiği, nargile bahçelerine dönen sahilin artık oturulamaz, dolaşılamaz, çocukların emniyetle bırakılamayacağı hale gelmesi semtin yaşayanları olarak bizleri tedirgin etmektedir.
Bu tedirginliğimiz zaman içerisinde KORKU ya dönüşmüş olduğunu akşamları sokak aralarında VALE adı verilen DEĞNEKÇİLERE kadar uzanmış ve aracınızı evlerimizin önüne park edemez hale gelmiş bulunmaktayız.
Sayın İlçe Kaymakamımız sizden ricamız insan gibi yaşanır olan bu güzide Ülkemiz de hep birlikte birlik ve güvenlik içerisinde yaşamak, bunun için savaş değil; güzel sözlerle birbirimize gülümsememiz ve sohbet etmemiz gerekmektedir.
Tedbirlerin alınmadığı bir yaşam içerisinde bizleri üzecek birçok olayın yaşanmaması dileğimizdir.
Gerekli Güvenlik tedbirlerinin alınması adına bu dilekçe ilgili birimlere de ulaştırılmak adına Yeşilköy Yeşilyurt Güzelleştirme ve Kültür Derneği ve FLODER-Florya Ve Atatürk Ormanı, Koruma, Dayanışma Ve Kültür Derneği tarafından halkımızın imzasına açılmıştır.
Gereğinin yapılmasını arz ederiz.


Yeşilköy Yeşilyurt Güzelleştirme ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu

Florya Ve Atatürk Ormanı, Koruma, Dayanışma Ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu