Kampanya Kapatıldı

Yıprandık! Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 2016 puanıyla ek 10 Bin atama talep ediyoruz.

Bu kampanya 153 destekçiye ulaştı


Bir defaya mahsus olarak yapılan, Dershaneler İle Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinde Görev Yapan Eğitim Personelinin Sözleşmeli Öğretmen olarak alınması, 2016 yılında büyük umutlarla hazırlanan öğretmen adaylarının kontenjanında azalmaya neden olduğunu düşünmekteyiz.

Milli eğitim bakanımız, basında üzerine basa basa +5 -5 aralığında mülakat puanı verilecek demesine karşın, bir çok komisyondan oluşan ekiplerin bazılarının buna uymadığı görülmekte, pek çok öğretmen adayının,puanlamada yaşanan adaletsizlik yüzünden, atama potasının dışında kaldığı görülmektedir.

2016 yılında yaşanan istihdam sorununda azalması, istihdam seferberlerliği açısından  ve özel sektöre öncü olunması acısından da yapılacak ek atamanın istihdamın artırılmasınında son derece önemli olduğunu düşünmekteyiz.

 

Bir defaya mahsus olarak yapılan alımların, mülakata görüşmelerinde yaşanan tutarsızlıkların, ülkemizde yaşanan istihdam sorununun sınava hazırlanan adaylar üzerinde gerek psikolojik gerekse maddi olarak zarar verdiğini görmekteyiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 4 Mart 2017- Dünya kadınlar Gününde 6.Uluslararası kadın emeği buluşmasında yapmış olduğu konuşmaya dayanarak (

https://youtu.be/Q5yoiaRkSqg?t=27m )

 

Bu adaletsizliğin ortadan kaldırılması adına 2016 puanıyla ek öğretmen ataması talep ediyoruz.Bugün Süleyman imzanı bekliyor!

Süleyman Erdoğan bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Yıprandık! Milli Eğitim Müdürlüğü'nden 2016 puanıyla ek 10 Bin atama talep ediyoruz». Süleyman ve imza atan diğer 152 kişiye katıl.