YKS SINAVINI KOLAYLAŞTIRIN - VİRÜSTE OKULLARI AÇMAYIN

YKS SINAVINI KOLAYLAŞTIRIN - VİRÜSTE OKULLARI AÇMAYIN

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.
10 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Yüksek Öğretim Kurumu ve tarafına Serkan Köroğlu bu kampanyayı başlattı

Ben 12.sınıfa geçtim. Youtube'da gezerken '' SAT Practice Test '' diye bir video gördüm. Çok ilgimi çekti. Sonra SAT'ın ne olduğunu araştırdım üniversite sınanvıymış. Videoyu izledim. Pratik yapma soruları gerçekten çok ilginç düzeyde kolay.

Video bu: https://www.youtube.com/watch?v=pX8f3TArjpo

15.soruda Tam kare açılımını soru olarak koymuşlar.

9.Soru bildiğin 7-8.sınıf karekök sorusu

6.Soruda Ortaokul düzeyi x= 2/3.y  y=18 ise 2x-3'ü sormuşlar.

5.Soru Yorum sorusu bildiğin

16.soru bildiğin 5-6.Sınıf düzeyi Üslü sayı sorusu.

18.soruda çok basit bir üçgen sorusu.

10.soru metni oku denklem kur 

Bu sorular SAT adlı sınav için pratik soruları. 20 soruyu 7 dakika çözmesinden zaten anlayabilirsiniz kolay bir sınav olduğunu. 

Benim anlamadığım bu sınava pratik soruları bile bu kadar kolay ise sınav nasıldır?

YKS Sınavı Eğer Dünyaya göre zor bir sınavsa burda bir problem var demektir. İnternetten Matematiğe Baktığımda bazı soruların uzun paragraflı grafik yorumlamaya , paragrafı anlamaya dayalı. Bazılarının ise kısa kolay-orta sorular olduğunu gördüm. Yani TYT'den daha kolay bir sınav SAT Adlı sınav anladığım kadarıyla.

İsteklerimiz:

1. YKS fazla zor ise Uzmanlar tarafından kolaylaştırılsın.

2. Fazla gereksiz konular, Yabancı ülkelerin sınav sistemleri misal veriyorum SAT sınavı baz alınarak konular azaltılsın ve kolaylaştırılsın. 

Not: Tabiki orta ve zor sorular olmalı. Ama Tüm sınav gereksiz şekilde zor olmamalı. 2021 YKS(tyt-ayt ikiside) Tek Matematik içinde değil Tüm branşlar için aşırı kasıntı aşırı zor ve aslında aşırı kaliteli sorular varmış. Her aşırı kaliteli ve zor soruyu bir sınavda toplamak ne kadar doğru? Öğrencileri Sürekli ders çalışan hayatsız psikolojisi bozuk bir birey haline getirmeyin. Gereksiz şekilde çok zor olması çok saçma. Hocaların görmediği sorular varmış. ''Yabancılara Değil Türk Öğrencilere kolaylık sağlayın.''

3. TYT Sınavı 10.sınıf sonunda yapılsın. Öğrencinin üstündeki yük azaltılsın.

 - En Önemli İsteklerimiz! -

4. Pandemide okula gitme zorunluluğu olmasın. Okullar Açılmasın. Daha önce açıldı ve vakalar artığından dolayı kapatmak zorunda kaldınız. 23-24 Bin civarı vaka varken Öğrenciler aşılanmamışken. Okulları tam zamanlı açarsanız ve öğrencileri ulaşımda ve sınıflarda toplu hale getirirseniz virüs ile yakın temasta bulunmamız kaçınılmaz olacaktır.

6. Pandemi bitse dahi '' 11 ve 12.sınıfta herkes sadece kendi alan derslerini görsün '' ve farklı dersler için ayrıca okul sınavına çalışmak zorunda kalmayalım. Sayısal öğrencisi edebiyat almanca tarih ingilizce müzik derslerinin sınavlarına çalışmak zorunda kalmasın. Sayısal Öğrencisine diğer ortak dersler zorunlu olmasın. Seçmeli olsun seçme zorunluluğu olmasın. Yada Dersi görelim ama sınavına girmek zorunla olmayalım. Çünkü gerçekten zaman kaybı... 

Kapak fotoğrafındaki resmin kaynağı : https://www.gercekhaberci.com/ov-der-baskani-yuce-okullar-egitime-haziir-degil/146393/

Buraya Kadar Okuduğunuz İçin Teşekkürler. 

 

 

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.
10 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.