Özel okul ve yurtların bahar dönemi parasının %50 oranında düşürülmesini talep ediyoruz.

Özel okul ve yurtların bahar dönemi parasının %50 oranında düşürülmesini talep ediyoruz.

Başlama tarihi:
1 Nisan 2020
İmzalar: 210Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: KORAY CAN YILMAZ

Merhaba, tüm dünyanın ve ülkemizin etkisi altında bulunduğu covid-19 virüsünden dolayı eğitim ve öğretim hayatımız bir anda uzaktan eğitime evrildi.Özel okullar eğitime uzaktan eğitim olarak devam etmesine rağmen bizler halen örgün öğretim ücreti ödemekteyiz.

Okullara gidemiyoruz bu yüzden kurumlar hiçbir elektrik,su temizlik ve öğretmen masrafı(Öğretmen sayısı düşürüldü) ödemiyor.Bu duruma rağmen bizler halen normal okul ücretlerini ödemeye devam ediyoruz.Her birimizin içerisinde bulunduğu durumlardan dolayı almadığımız örgün eğitimin ücretinin tamamını ödemek istemiyoruz.

Yükseköğretim Kurulunca, rektörlüklere gönderilen yazıda, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle üniversitelerde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmaması yönünde alınan kararı sonucu okullarımız dondurma hakkı verilmiştir ancak bizler dönem kaybetmek ve eğitimimize ara vermek istemiyoruz.

Talebimiz bahar dönemi için ödemiş olduğumuz ücretin %50 oranında düşürülmesidir.Bu talebimiz oldukça ciddidir ve biz öğrencilere vereceğiniz destekten dolayı sizlere teşekkür eder.Bu ülkenin geleceğinin bizler olduğunu hatırlamanızı ve bize destek olmanızı bekleriz.

 

Hemen destekle
İmzalar: 210Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Karar Vericiler