Kampanya Kapatıldı

KANATLARINI KIRMAYIN

Bu kampanya 230 destekçiye ulaştı


"KANATLARINI KIRMAYIN"

Kanayan ve dinmeyen yaramız.
Çocuk istismarı. Yani çağdaş bir ifadeyle Pedofili. 
Bunun suç olup olmadığının konuşulması dahi tarafımızca suçtur. Bir çocuğun umutları, hayalleri, geleceği böyle adi bir hadisenin içerisinde suç mu değil midir diye tartışılamaz.

Bunun tartışılması dahi utançtır. 
Yok insan hakları, yok Avrupa bilmem ne mahkemeleri. Bir çocuğun geleceğini karartan, hayatını söndüren bir kişi için HAK kavramının varlığını da kabul etmiyoruz.

Çocuk istismarı hakkında ülkemizde son yıllarda çalışmalar hızlanmış ve çoğaltılmış olsa da durdurulamamış olması, hala bu hazin ve acı tabloyla karşılaşıyor olmamız acı ve ağırdır. Bunun utancının bir mizanı yoktur.

Ne güzeldir; çiçeğe böceğe şiir yazmak! Ama özellikle sanatın içinde yoğrulan insanların böyle hassas bir konuda dikkat çekmek, uyarmak, farkındalık oluşturmak adına boş boş durması da utançtır. Bu bizim meselemizdir ve bu ülkeyi biz kabul eden her fert bu konudan sorumludur.

Neler yapılabilir noktasında uzmanlarla görüşmek, yada bu konuda yetkili kurumlarla görüşmek ve gerekli eğitimi almak şarttır. Çocuklarımızı da bu konuda eğitmek ve onların karşılaşabilecekleri sorunlar karşısında nasıl savunma yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirilmeleri gerekir.

Biz; Aksed Sanat ailesi olarak böyle bir konuya duyarsız kalamazdık. Geç kalmışlığımıza bir bahane uydurmaksızın üzerimize düşen ne varsa yapmak için kolları sıvıyor ve siz duyarlı insanlarımızı da bu konuda susmamaya davet ediyoruz.

Yarınların daha güvenli daha huzurlu olması dileğiyle.

BİZ; YÜCE TÜRK ADALETİNDEN
Bu sapıkların aramızdan gitmeleri için, yenilerinin eklenmemesi için CAYDIRICI olacak nitelikte cezalar istiyoruz.
BİZ BU SAPIKLAR İÇİN İDAM İSTİYORUZ. 

 

Sesimizin Çıkması dileğiyle. 

Mustafa Çelebi ÇETİNKAYA
Aksed Sanat (Ankara Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği) 
Yönetim Kurulu Başkanı Bugün Aksed imzanı bekliyor!

Aksed Sanat bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «YÜCE TÜRK ADALETİNDEN "İDAM" İSTİYORUZ». Aksed ve imza atan diğer 229 kişiye katıl.