YÖK hakkımızı geri ver!!

YÖK hakkımızı geri ver!!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Yok ve tarafına Hayrunnisa Hacıoğlu bu kampanyayı başlattı

YÖK'ün 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklamış olduğu ’Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslar uyarınca yurtdışından öğrenci kabul kontenjanlarına başvurma imkanı bulunan, mavi kart sahibi adayları ile lise eğitimlerini yurtdışında görmüş (KKTC hariç) T.C uyruğunda bulunanlar ve uyruğundan biri T.C olan çift uyruklu adaylar için öğretmenlik, hukuk, tıp ve diş hekimliği programlarına kayıtta anılan programların kontenjanın %10'unun aşılmaması gerekmektedir.'
Çıkan madde bu bölümlere yerleşen öğrenciler olarak bizleri mağdur duruma düşürdü. Özellikle çifte vatandaş ve mavi kartlı olan Türk asıllı insanlara bunun yapılması ve sonuçların açıklanıp kabul mektuplarının gönderilmesinden sonra böyle bir karar açıklanmasının akıldan ve vicdandan uzak bir şeydir. Kazanıp kaydımızı yaptırmamıza rağmen yerleşmelerimiz iptal ediliyor.
Adeta kendi insanını mağdur etmeye yönelik zamansız ve adaletsiz bir karardır.. Bu kararı protesto ediyoruz ve sizleri adalete davet ediyoruz. Kazanılmış bir hakkın adeta gasp edilmesi hiç bir mantıkla izah edilemeyeceği gibi,biz öğrencilerin geleceğinin ve tarif edilemez emeklerinin ayrıca ailelerimizin de maddi ve manevi kayıplarının en gerçekçi insani yaklaşımla göz önüne alınmasını bekliyoruz.
Hakkımızın derhal geri verilmesini istiyoruz!!!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.