Kampanya Kapatıldı

Rehabilitasyonda çalışanlar devlet bünyesine alınsın

Bu kampanya 221 destekçiye ulaştı


       Özel eğitim ve rehabilitasyon çalışanları olarak kişilik, sosyal ve ekonomik haklarımızdan mahrum bırakılmakta ve kurumlarca sömürülmekteyiz. Hem kişisel, sosyal problemlerimizden dolayı duygusal problemler yaşamaktayız hem de ekonomik haklarımızın mahrumiyetinden dolayı geçim sıkıntısı yaşıyoruz.

       Eğitimciler olarak ortak görüşümüz rehabilitasyon merkezleri bilimsel bir eğitim anlayışından uzak, göstermelik bir eğitim sergilemekteler. Eğitim anlayışından uzaklaşıp ticaret anlayışıyla yaklaşmalarından ötürü bünyelerinde bulunan eğitimcileri  baskı ve şantajlarla denetim altında çalıştırmaktalar. Resmiyetin dışında hareket edip aylarca gelmeyen öğrencilerin parasını da almak için çalışanlarına imza attırıyorlar. Atmazlarsa çeşitli bahanelerle işten atıyorlar. Sigortasız işçi çalıştırmaktan tutun öğretmenlerin diplomalarını çalıştırmaya kadar her türlü gayri resmi iş yapıyorlar...

     Eğitimciler olarak ortak görüşümüz bilimsel ve çağdaş eğitimin sergilenmesidir. Verime dayalı bir eğitim, bireyi anlamak, çevresini düzenlemek, aileyi işin içine katmak... kendi aramızda zümre toplantıları yaparak vb. daha verimli olacağımıza inanıyoruz. Fakat yukarıda saydıklarımız nedenlerden dolayı verimli olamıyoruz. Bir çoğumuz iş bulamıyor. Bulanlarımız da özel sektörün baskılarına boyun eğmek zorunda kalıyor. 

    Bizler de kadrolu öğretmenler gibi hatta daha fazla çalışıyoruz. Bizler de bu vatanın öğretmenleriyiz ve milletimiz için çalışıyoruz. Öyleyse kadrolu öğretmenlere tanınan hakların bizlere de tanınması gerekmez mi?

    Devletimizden ricamız, kurumlarla olan münasebetimizde kişilik haklarımızın korunması ve güvencesi, çalışma ve tatil haklarımızın  düzenlenmesi ve en önemlisi de kurumlara ödenen çocuk paralarıyla maaşlarımızın devlet güvencesine alınarak ödenmesidir. Çünkü eğitim bizim görevimizse eğitim için yapılan ödemeler de hakkımız olmalıdır. Saygılarımızla...Bugün Ibrahim imzanı bekliyor!

Ibrahim Kaya bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Www.meb.gov.tr : Rehabilitasyonda çalışanlar devlet bünyesine alınsın». Ibrahim ve imza atan diğer 220 kişiye katıl.