Kampanya Kapatıldı

Meriç Aybar 2018 Sosyal Bilimleri Bilim Ödülüne aday gösterilsin

Bu kampanya 14 destekçiye ulaştı


rzincan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Ana Bilim Dalı alanında, Meriç Aybar tarafından yazılan bir “bilimsel” tez.

Söz konusu tezin başlığı “19.yy’da Osmanlıyı ziyaret eden yabancı yazarların eserlerinde Osmanlı halk hayatının derlenmesi” olarak konulurken, tezin içeriğinde daha önce kullanılmamış bilimsel herhangi bir perspektife yer verilmemesi eleştiri konusu olmuştur. 

Daha önce yazılmış kitaplardan alınan bölümlerin aynen kullanıldığı tezin, içindekiler bölümü de aynı başlıklar halinde kullanılması ve hatalı İngilizce ifadeler olması eleştirileri büyüttü.

Başlığı, içeriği ve kaynakçasıyla alay konusu olan tezin ortaya çıkmasının ardından. Ufak hatalar nedeniyle tezleri kabul edilmeyen akademisyenlerin adına bir tepki olması amacıyla. bu teze dikkat çekmek amacıyla bu imzanın toplanması planlanmaktadır. 

 Bugün TEZ ile Hayatı Alt Üst Olan Akademisyenler imzanı bekliyor!

TEZ ile Hayatı Alt Üst Olan Akademisyenler bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «webadmin@yok.gov.tr: Meriç Aybar 2018 Sosyal Bilimleri Bilim Ödülüne aday gösterilsin». TEZ ile Hayatı Alt Üst Olan Akademisyenler ve imza atan diğer 13 kişiye katıl.