Kampanya Kapatıldı

Tekerlekli bariyerler ile trafik kazalarında on binlerce insanın yaşamı kurtulsun

Bu kampanya 63 destekçiye ulaştı


Bugün çok değerli bir üniversite arkadaşımız olan makina mühendisi Atıf Cem Altan'ın cenaze töreni vardı. Kendisi bayram tatilinde geçirdiği  motosiklet kazasında ağır sert çelik bariyerlere çarpma sonucu yaşamını yitirdi. Ailesi çok değerli bir babayı eşi kaybeder iken ülkemiz de son derece başarılı bir iş insanını kaybetti. Yaşı 52 idi!

Bir çok ülkede uygulanan tekerlekli bariyer sistemi ile her türlü trafik kazasında milyonlarca insan yaşamının kurtulması mümkün.Tüm ülkede çelik bariyerlerin tekerlekli  bariyerler ile değiştirilmesini talep ediyoruz.

http://interestingengineering.com/korean-company-develops-life-saving-rolling-barrier-system/

Mühendis arkadaşımızın  kaybının , bu kampanyada önerilen mühendislik çözümünün ülkemizde uygulanmasına vesile olması sonucu,  on binlerce insanın yaşamının kurtarılabileceğini  bilmek , acımızı az da olsa hafifletebilmemizde bizlere yardımcı olacak...

Artık trafik kazalarında sadece ve sadece maddi kayıp olsun!

 

 

 

 Bugün Funda imzanı bekliyor!

Funda Erdemir bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Ulaştırma Bakanlığı: Tekerlikli bariyerler ile trafik kazalarında on binlerce insanın yaşamı kurtulsun». Funda ve imza atan diğer 62 kişiye katıl.