Kampanya Kapatıldı

TUS MAĞDURİYET OLMASIN

Bu kampanya 462 destekçiye ulaştı


ÖSYM yine çözümsüzlüğü seçti…
Tüm tıbbiyelilerin yakından takip ettiği ve 20 Eylül’de açıklanması planlanan Ağustos 2017 Tıpta Uzmanlık Sınavı sonuçlarının açıklanması sınavdaki hatalı sorulara açılan 4 farklı dava nedeniyle mahkemelerin sonuçlanmalarından sonrasına ertelendi.
Neredeyse her Tıpta uzmanlık sınavı sonrasında gündeme gelen soru iptalleri ve mahkeme süreçleri kronikleşmiştir. Yetkililer dâhil hiç kimse konuya yakın ilgi göstermemekte ve basit çözümlerle son bulabilecek bu süreç hekimlerin canını yakmaya devam etmektedir.
Sağlık Bakanlığı pratisyen hekim dengesini kurabilmek için kendince bir önlem aldı ve tüm hekimlerin bildiği gibi yeni mezun hekimler yapılan değişiklikle 76. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasına katılamadılar. Bu değişikliğin amacı atanan hekimlerin önemli bir kısmının uzmanlık eğitimine başlayacak olmaları nedeniyle kısa sürede göreve başladıkları yerden ayrılmaları idi. Ancak sonuçların açıklanmasının gecikmesi yapılan tüm bu düzenlemelerin boşa çıkmasına neden oldu.
İptal edilen sorular, iptal edilen sınavlar, uzayan atama süreçleri ve tüm bunların birleşmesi ile zorlu bir eğitim süreci sonrasında hayatını düzene sokmaya çalışan ama bir kaos içerisine itilen, maddi zorluklar altında ezilen genç hekimler…
Tüm bu büyük resme bakıldığında, hekimlerin hakkını her zaman her platformda savunmayı kendine en önemli görev olarak belirleyen biz 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği olarak, her zaman olduğu gibi yine tıbbiyelilerin yanındayız.
Tüm tıbbiyelileri bizimle beraber olmaya, tıbbiyelilerin sorunlarını artık birilerinin görmesini sağlamaya davet ediyoruz. İmzala, sen de bize katıl…Bugün 14 Mart imzanı bekliyor!

14 Mart Tıbbiyeliler Derneği bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «TUS MAĞDURİYET OLMASIN». 14 Mart ve imza atan diğer 461 kişiye katıl.