Kampanya Kapatıldı

Turkiye'deki Askerlik Çağındaki Suriyeliler Afrin Hareketinde ÖSO Güçlerine Dahil Edilsin!

Bu kampanya 91 destekçiye ulaştı


Kardeşlerim,
Öncelikle milletimizin başısağolsun. Afrin ve Suriye'nin diğer bölgelerinden gelen şehid haberleri -her ne kadar şehidlik makamı kendileri için rahmet olsa da- bizi derin üzüntüye sevk etti.
Biz bu vatanın evlatları olarak kahraman ordumuza her daim dua ediyor, onlara manevi kuvvet olmaya gayret ediyoruz.
Ancak biliyoruz ki dua etmekle birlikte elimizden başkaca şeyler de gelir.
İşte bu arzuyla bir imza kampanyası tertip ettik.
Kardeşlerim,
Biliyorsunuz ki ülkemiz dost ve kardeş ülke olmanın bir gereği olarak ülkesinde anarşi olduğu için kaçmak zorunda kalan Türkmen, Kürt, Arap vs. kardeşlerimize sahip çıktı, onlara koruma sağladı hatta koruma belgesi verdi.
Bu da yetmedi herkes evine, sevdiklerine kavuşsun diye Suriye'ye ÖSO ile birlikte, anarşiye ve sömürgeci emperyalistlere karşı hareket düzenledi, hal-i hâzırda hareket devam etmekte.
Harekette korkusuzca ön saflarda sıcak çatışmalara giren ordumuz birçok şehid vermekte.
Şu da bir gerçek ki tüm bunlar yaşanırken ELİ SİLAH TUTAN, GÜCÜ KUVVETİ YERİNDE, ASKERLİK ÇAĞINA GELMİŞ, hatta şimdi KENDİ ÜLKESİNDE OLSAYDI ASKERLİĞİNİ YAPIYOR OLACAK OLAN YÜZBİNLERCE SURİYELİ YA BİR İŞ TUTMUŞ YA DA BOŞ BOŞ GEZİYOR TÜRKİYE'DE.
Bu kişilerin kayıtları tutulmuş vaziyette, nerde oldukları bilinmekte.
Bizler saygıdeğer Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizden isteriz ki bu vasıfları haiz kişilerin de ÖSO SAFLARINA DAHİL EDİLEREK Afrin ve diğer hareketlerde İSTİHDAM EDİLMESİ. Yani zaten kendi ülkelerinin kurtuluşu için yapılan bir harekette kendilerine VATANÎ GÖREVLERİNİN YAPTIRILMASI.
Yaşı, gücü yettiği ve vatani görevi olduğu halde ÖSO'ya katılmayı istemeyen bir Suriyeli de zaten ya YPG'ye ya DAEŞ'e ya da REJİM'e kalben taraftardır. Böyle biri zaten bu ülkede daha fazla kalmayı haketmiyor.
Bu talebimiz resmi olarak uygulamaya koyulduğu takdirde biz inanıyoruz ki Allah'ın izniyle;
-hem SURİYE HAREKETİ KISA BİR SÜREDE TAMAMA ERDİRİLECEK,
-hem ÖSO'ya asker takviyesi olacağı için kendi KENDİ ORDUMUZDA VERDİĞİMİZ ŞEHİDLER AZALACAK,
-hem vatandaşlarımızın, bulundukları yerlerde yaşayan Suriyeliler'e karşı duydukları ŞEHİD HABERLERİNDEN KAYNAKLANAN ÖFKE AZALACAK,
-hem gücü kuvveti yerinde olan SURİYELİ GENÇLERİN boş durmanın etkisiyle BAŞKALARINA VERECEKLERİ ZARARLAR (hırsızlık, yağma, tecavüz vs. suçlar) ÖNLENMİŞ OLACAKTIR.
Öyle zannediyoruz ki bu kampanyaya vereceğiniz herhangi bir destek bir masum evladın daha babasız kalmasının, hayatının baharındaki bir ablamızın daha gözyaşlarıyla şehidini toprağa vermesinin bir nebze de olsa önüne geçecektir...
Kampanyamızın Saygıdeğer CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a ve Devlet adamlarımıza ulaşması için acil desteklerinizi bekliyoruz.
Bu ülkenin her meselesi düşünmemiz, kafa yormamız, paylaşmamız gereken; hepimizin en önemli meselesidir.
Allah'a emanet olun.
Lokman KORKMAZBugün Lokman imzanı bekliyor!

Lokman Korkmaz bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Turkiye'deki Askerlik Çağındaki Suriyeliler Afrin Hareketinde ÖSO Güçlerine Dahil Edilsin!». Lokman ve imza atan diğer 90 kişiye katıl.