Antalya, Belek sahillerine dokunmayın!!!

Antalya, Belek sahillerine dokunmayın!!!

3.231 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.
Turizm Bakanlığı tarafına ayşegül yılmaz bu kampanyayı başlattı

Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden Belek’te ve Kadriye Mahallesi'nde halkın doğrudan sahille buluştuğu 2 bölgede (Belek beachpark ve Kadriye beachpark), kamping alanında ve orman yangın üssü olan arazinin bir kısmında, Turizm Bakanlığının hazırlamış olduğu plan değişikliği ile 3 yeni otel inşa edilecek.

Dünyaca ünlü golf sahalarının bulunduğu yaklaşık 20 km uzunluğunda sahil şeridine  sahip Belek, mevcutta 50'ye yakın 5 yıldızlı otele ev sahipliği yapmaktadır ve bu otellerin her biri yaklaşık 200-300 metre sahil şeridine sahiptir.

Yaz aylarında 150 bin nüfusa sahip halkımız ise 500 metrelik sahilden denizle buluşabilecektir. Daha önce 1380 metre uzunluğundaki sahil şeridimiz, Turizm Bakanlığı'nın yaptığı son plan değişikliği ile 500 metreye ye düşürülerek halkımıza büyük bir haksızlık yapılmaktadır.

Bu plan değişikliği ile halkın denize girebileceği alanlar küçültülürken, betonlaşma artacak, yine yeşil alanlar katledilecek, yine hayvanların doğal yaşamına insan eli vahşice dokunacaktır. Bir halkın geçmişi, anıları, çocuklarının geleceği, daha fazla para için yine görmezden gelinecektir.

09.03.2020 tarihinde askıdan inecek olan bu plana karşı yasal hakkımız olan itiraz süreci devam etmekte olup, Tüm halkımızı bu konuya duyarlı olmaya ve bizi desteklemeye davet ediyorum.

Birlikte hareket edildiğinde nelerin değişebileceğini gördük.

Lütfen imzalarınızla bize destek olun.

Saygılarımızla

3.231 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.