Eurovision'a Katılalım!

Eurovision'a Katılalım!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
trt tarafına Bilal Cengiz bu kampanyayı başlattı

Merhaba, ben genç bir öğrenci olarak ülkemiz de sanat alanında çok geride kaldığımızı düşünüyorum. Ayrıca change.org sitesinde de sanat hakkında yeterli kampanyaların olmadığını farkettim.

Çoğumuzun bildiği, çok sevdiği, günümüzde Avrupa sınırlarını bile aşmış Eurovision Şarkı Yarışması'na TRT'nin "bahaneleri" yüzünden ülkemiz olarak katılamıyoruz.

TRT'nin Eurovision Şarkı Yarışması'na katılmama kararının sebebi ise "adaletsiz oylama". Ancak bu sebep, bu kadar önemli olan bir yarışmaya katılmamak için kesinlikle yeterli değil. Ayrıca, TRT bu durumu eleştirse de neredeyse her yıl Tükiye kesintisiz olarak; Azerbaycan, Bosna Hersek gibi siyasi anlamda yakın olduğumuz ülkelere oy vererek kendi eleştirtirdiği hareketi bizzat kendisi sergilemiştir.

Bu yarışma sadece eğlence amaçlı da değil. Bu yarışma sayesinde her ülke kendi kültürünü bu şovla tanıtma fırsatı bulmaktadır. Ayrıca ülkemizin yarışmayı kazanması durumunda, bir dahaki sene ev sahipliği yapmamız anlamına gelir ve bu sayede ülkemize turist getirerek mali anlamda da katkı sağlar.

TRT, Mayıs ayında gerçekleşecek olan Eurovision Şarkı Yarışması 2020 için çoktan katılmayacağını onayladı ancak önümüzdeki sene Eurovision Şarkı Yarışması 2021'e katılmamız için sizlerden desteğinizi bekliyorum.

2013'den beri bu yarışmaya karılmıyoruz ve sadece Türk halkı değil yabancı Eurovision fanları bile Türkiye'nin sergilediği  başarılı şarkılar ve şovlar için geri dönmemizi istiyor.

Sizin de desteğinizle artık bu 7 yıllık hasret önümüzdeki sene bitsin!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.