Kampanya Kapatıldı
Kampanyanın muhatabı: @MACFitOfficial

Transfobik uygulamanıza son vermenizi istiyoruz! #TransfobikMacfit @MACFitOfficial

1.515
destekçi

Spor salonu zinciri Macfit'in Beykoz'daki Anadolu Hisarı Şubesi, trans erkek Çağlar Hamza'yı üyeliğini dondurmaya zorladı. Gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Macfit, müşterisinin “operasyon olmadan” erkek soyunma kabinini kullanmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

Bir trans erkeği kadınlar soyunma odasında giyinmeye zorlamak insan hakları ihlalidir. Sosyal hayatını erkek olarak yaşayan birini kadınlarla aynı kabine girmeye zorlamak psikolojik şiddettir. Macfit’in trans olsun olmasın hiçbir müşterisinin cinsel organını denetleme hakkı yoktur!

Trans bireylere yönelik bu tip ayrımcılıklar, kendilerine uygulanan her türlü şiddeti normalleştirmekte ve trans cinayetlerinin artmasına neden olmaktadır. Bu yüzden Macfit’i bu nefretin bir parçası olmamaya ve bu transfobik uygulamadan vazgeçmeye çağırıyoruz!

Sen de transfobiye karşı harekete geç, Macfit’i uygulamasını değiştirmeye çağırmak için bir imza ver!

Bju kampanya şunlara teslim edildi:
  • @MACFitOfficial


    erktolia bu kampanyayı bir imzayla başlattı, şimdi 1.515 destekçisi var. Görmek istediğin değişimi yaratmak için bugün sen de bir kampanya başlat.
    Bugün erktolia imzanı bekliyor!

    erktolia bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Transfobik uygulamanıza son vermenizi istiyoruz! #TransfobikMacfit @MACFitOfficial». erktolia ve imza atan diğer 1.514 kişiye katıl.