Pelitköy mahallesi kavşağına trafik ışığı takılmasını istiyoruz.

Pelitköy mahallesi kavşağına trafik ışığı takılmasını istiyoruz.

728 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Karayolları Genel Müdürlüğü (ulaştırma bakanlığı) ve tarafına Gizem Baydas bu kampanyayı başlattı

       7 EYLÜL 2014 3 ÖLÜ 3 YARALI

       17 TEMMUZ 2018 1 ÖLÜ 

       BUNLAR SADECE AKLIMDA KALAN UNUTAMADIKLARIM DAHA BİR ÇOĞUNUN OLDUĞU

        Her yıl düzenli olarak ölümlü kazaların ya da yaralıların olduğu kazaların yaşandığı pelitköy mahallesi kavşağında ilk yapıldığı zaman konulması gereken trafik ışıklarının ne zaman konulacağı konusunda merakımız giderek artmakta.

        Daha kaç ölümün yaşanması gerekiyor,nasıl bir kazanın yaşanması bekleniyor ya da orda kimin ölmesi gerekiyor?

        Pelitköy mahallesinde oturan tüm sakinler ve Özel eğitim okuluna giden 7 servis aracı öğrencileri ile ve o okulun tüm öğretmenleri o noktadan geçiyor,yaz aylarında toplam 40-50 bin insana ulaşan yazlıkçı trafiği oradan burhaniye istikametine doğru yola çıkmaya çalışıyor,Ayvalık-İzmir istikametinden gelip pelitköy sahile gitmek isteyenler o noktadan dönüş yapmaya çalışıyor.

        Buna rağmen Ayvalık tarafından gelenler zaten kesinlikle orada bir dönüş olduğunu anlamaları adına bir tabela bile olmadığı için hızlarını kesmeden kaptırdıkları gibi kavşağa kadar iniyorlar önlerinde sinyal versen bile arkadan seni sıkıştırarak gelmeye devam ediyorlar. Burhaniye istikametinden gelirken olan asfalt hız kasisinin aynısından kesinlikle ayvalık tarafına da yapılmasını ve pelitköy mahallesi kavşağına trafik ışığı takılmasını istiyoruz,talep ediyoruz.

5 ağustos 2018 saat 21.40 bizde kaza yaptık. Bunu yazamamış olabilirdim. Kazada 8 kişi ölebilirdik. Onlar ölebilirdi. Biz ölebilirdik. Oğlumu eşimi kaybedebilirdim. Hapse girebilirdim bu senaryolar beynimde sürekli dönüyor. Lütfen trafik ışığı takılsın. Başka kimse ölmesin. Kimse yaralanmasın. Orda kaza olmasın.Yapılması gereken bir an önce yapılsın istiyoruz ertelenmesin. Lütfen desteğinizi ve paylaşımınızı esirgemeyin.

      LÜTFEN TRAFİK IŞIĞI TAKILSIN. AYVALIK YÖNÜNDEN GELENE DE BURHANİYE YÖNÜNDEN GELENE DE ORANIN ÇUKUR OLDUĞUNU ORDA KAVŞAK OLDUĞUNU ORDA İNSANLARIN YAVAŞLAYIP DÖNÜŞ YA DA ORDAN ÇIKIŞ YAPTIKLARINI ANLATACAK BİR KAÇ UYARI KONSUN.

728 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.