Trabzon için Belediye destekli üretici pazarı istiyorum.

Trabzon için Belediye destekli üretici pazarı istiyorum.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve tarafına Edanur Yılmaz bu kampanyayı başlattı

Çoğu şeyde hazıra konmuş bir vaziyette olmuş olduğumuz günümüz dünyasında ne yazık ki yiyecekler konusunda da hazıra düşkünlüğümüz had safhada.

Çoğu ihtiyacımızı marketlerdeki paketli gıdalardan karşılar, memleketlerimizdeki üreticileri unutur olduk. Üstelik marketlerdeki çoğu paketli ürün yerli üreticilerimiz tarafından ata tohumlarıyla tamamen organik bir şekilde yetiştirilebiliyorken...

İnternette gezerken Greenpeace gibi derneklerin, İzmir ve Ankara gibi belediyelerin tarımı ve yerli üreticiyi destekleyen çalışmalarını gördüm ve aklımda şöyle bir düşüncenin belirmesine engel olamadım: Bunlar neden Trabzon’da da olmasın. “Üretici Pazarı” adındaki bu çalışmalardaki temel amaç yerli üreticiler tarafından yetiştirilen ürünlerin araya aracı girmeden doğrudan buna ilişkin kurulmuş pazarlarda satışa sunulması.

Trabzon’da her ne kadar yerli üreticilerin de satış yapabildiği bir pazar varsa da bu pazar yerinde üreticiler ne yazık ki pazarcılarla rekabet etmek zorunda kalıyor. Aynı zamanda belediye tarafından tohum desteği, kooperatif desteği alamıyorlar. Bu eksikler de onların satış gücünde azalmaya yol açıyor. 

İşte benim bu kampanyayı başlatmamdaki amacım, Trabzon’daki yerli üreticilerin tamamen belediye tarafından desteklenmesine yönelik.

Her şeyi hazır olarak yaşadığımız günümüz dünyasında bizleri ve gelecek nesillerimizi düşünerek ata tohumuna sahip çıkan, yerli üretimden vazgeçmeyen yurdum insanlarına ve de tarıma sahip çıkabilmek ümidiyle...

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.