Daha Yeşil Erenler Mahallesi İçin Afyonkarahisar ( Erenler mah. ) Ağaçlandırılsın

Daha Yeşil Erenler Mahallesi İçin Afyonkarahisar ( Erenler mah. ) Ağaçlandırılsın

Başlama tarihi:
11 Ocak 2022
Muhatap:
İmzalar: 82Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Gökberk Özel

Ormanlarımız insanlar için büyük önem arz etmektedir. Ormanlarımız sayesinde toprak kayması, erozyonun ve kuraklık gibi çoğu tehlike önlenmektedir. Ayrıca ormanlarımız insanların solunumu sonucu havaya saldıkları karbondioksit gazını kullanarak her gün her saat her saniye soluduğumuz oksijeni gazını üretir. Bu yüzden ormanlarımızı ciğerlerimiz olarak nitelendirebiliriz.   

Orman yangınları, doğal ya da insani sebeplerden ortaya çıkan yangınların ormanları kısmen veya tamamen yakmasıdır. Ormanların yanması ekolojik olarak birçok zarara sebep olur. İklim değişikliği ve kuraklık başlıca sonuçlardır. Ülkemizde her yıl yaşanan orman yangınları ve geçtiğimiz 2021 yılın yaz aylarında yaşanan büyük orman yangınlarıyla birlikte ülkemizdeki ormanlarımızı kaybettik.

Ciğerlerimiz olarak nitelendirebileceğimiz ormanlarımızın yok olmasıyla karşı karşıya kalmamız beraberinde kötü olayları getireceği kaçınılmazdır. Bu yüzden kaçınılmaz bu gerçeğe önleyebilmek için TEMA vakfından destek bekliyorum. Ormanlarımızda yanan ağaçlarımız yerine ağaç dikilmesi için Afyonkarahisar ilinin Erenler mahallesinin de bulunan üniversitenin içerisinde ve çevresinde boş olan arazilere ağaç dikilmesini istiyorum. Erenler için daha temiz havaya ve daha yeşil bir mahalleye sahip olmak için TEMA vakfının desteği önem arz etmektedir.

Hemen destekle
İmzalar: 82Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle