Kampanya Kapatıldı

Türkçe'nin katledilmesini önlemek istiyorum.

Bu kampanya 30 destekçiye ulaştı


Günümün çoğunu evimde kendi odamda kitap okuyarak geçiriyorum, dün gece tesadüfen Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe kitabına rastladım ve kitabı okumaya başladım, kitabın ilk otuz sayfasını okuduğumda Türkçe'mizin bilinçli olarak katledildiğinin ayrımına vardım ve bu durum beni çok çok üzdü. 

Bazen canım sıkılıyor ve dışarıya çıkıyorum, tertemiz kaldırımlar üzerinde bahtiyar bir şekilde yürürken iş yerlerinin tabelalarını okuyorum bir de ne göreyim Dostlar kıraathanesi gitmiş yerine David Cafe gelmiş, bizim dürümcü Osman emminin yeri olmuş mu sana Steak House aman Allahım diyorum kendi kendime, tam bu kadar da olmaz derken bir de ne göreyim dev gibi Alışveriş Merkezlerinin içinde bir tane Türkçe kelime olan tabelala yok.En çok da buna üzülüyorum yani elin oğlu geliyor benim ülkemin topraklarına koskocaman AVM'leri dikiyor, oralardan milyon dolarlar kazanıyor, dil misyonerliği yaparak kendi dilini bize empoze ediyor, bizler ise tüm bunlara rağmen ses çıkarmadan onlara milyon dolarlar kazandırmaya devam ediyoruz, yani kocaman AVM'de bulunan mağazalardan bir tanesinin de ismi gerçekten Türkçe olsaydı ne olurdu ki...

Bir diğer dil katliamı da giydiğimiz elbiseler üzerinde yapılıyor. Bizleri Çanakkale'de yenemeyenler, İzmir'de denize döktüklerimiz bugün kültürümüzü, harsımızı, dilimizi kültür emperyalizmiyle yok etmek istiyorlar. Sizden dileğim bu dil katliamı karşısında sessiz kalmamanız ve çevrenizi bu konu hakkında bilinçlendirmenizdir kardeşlerim. 

Yazım hatalarım, anlatım bozukluklarım, noktalama yanlışlıklarım varsa hepinizden özür diliyorum amacım içimdeki yerlilik ve millilik duygusunu doyurmaktı.. Bir topluluğu yok etmenin en kolay yolu onlara dillerini unutturmaktır...Bugün Ramazan imzanı bekliyor!

Ramazan Şimşek bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «TDK: Türkçe'nin katledilmesini önlemek istiyorum.». Ramazan ve imza atan diğer 29 kişiye katıl.