Kampanya Kapatıldı

Kitaplara Denetim Gelsin

Bu kampanya 442 destekçiye ulaştı


Son zamanlarda özellikle, çocuk kitaplarındaki denetimsizlik, birçok sakıncalı bilginin küçücük çocuklara ulaşmasına sebep olmaktadır.

Birçok çocuk kitabında cinsellik, satanizm, vahşet ve genel toplum ahlakına aykırı ögelere ve görsellere rastlamak mümkündür. 

Çocuk kitapları, metin içeriği, görsellerinin uygunluğu açısından kurum ya da kuruluşlar tarafından denetlenmelidir. Devletin bu konuda bağımsız bir denetleme mekanizmasının olması gerekmektedir.

Bu denetleme kurumundan geçen kitaplara özel bir işaretleme ya da özel bir onure eden damga yapılabilir. Böylece veli ve öğretmenler çocuklara güvenli kitaplar sunabilirler. Özellikle okullara girecek kitaplarda bu onayın olması şartı aranmalıdır.

Biz ebeveynler olarak, çocuklarımızın masum ve güzelliklerle dolu kalplerinin, zihinlerinin zehirlenmesini istemiyoruz. Hele günümüzde, her yerde insanlık dışı olaylar yaşanıyorken, en azından kitapların masum kalmasını istiyoruz. 

Bu konuda, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere; Milli Eğitim Bakanlığı, Bimer ve Yayın İşleri Daire Başkanlığı'nın konuya acilen el atmasını ve düzenleme yapmasını istemekteyiz. #kitaplaradenetimgelsin istiyoruz.

En kısa zamanda gereğinin yapılmasını arz ederiz..

Öznur Cam

Eğitimci-Yazar

ig; @okuryazaranne Bugün Öznur imzanı bekliyor!

Öznur Cam bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «TC: Kitaplara Denetim Gelsin». Öznur ve imza atan diğer 441 kişiye katıl.