Kampanya Kapatıldı

BÜYÜKŞEHİR YASASI DEĞİŞMELİ

Bu kampanya 95 destekçiye ulaştı


BÜYÜKŞEHİR YASASI DEĞİŞTİRİLMELİ!

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bir toplantıda, "18 mahallenin geliriyle 132 mahalleye (114'ü eskiden köydü) hizmet götürüyoruz. Eskiden su ve emlak vergisi gelirlerimiz vardı. Şimdi bu kaynaklarımız yok, hepsi Büyükşehire gidiyor" dedi. Kaynak kıtlığından yakındı.

Milletvekili Akın Üstündağ, "şimdi eskiden köy olan mahalleler emlak vergisinden muaf ama 2019'dan sonra öncekinden 3 kat oranında daha fazla emlak vergisi ödeyecekler, çünkü Büyükşehir yasası" böyle diye konuştu.

İlçe belediyeleri, genişleyen sorumluluk alanlarında hizmet üretebilmek için en büyük gelirlerinden yoksun kaldı. Otogar gelirleri de Büyükşehir'in oldu...

Bu gelir kaynakları tekrar ilçe belediyelerine iade edilmeli, bu belediyelerin tam ve sağkıklı hizmet üretmelerinin olanağı yaratılmalıdır.

İlçe belediyelerinin kendi kendine yetebilmesi, kendi yağıyla kavrulabilmesi için eski gelir olanakları onlara iade edilmelidir....Bugün Nevzat Çağlar imzanı bekliyor!

Nevzat Çağlar Tüfekçi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «TC Hükümeti: BÜYÜKŞEHİR YASASI DEĞİŞMELİ». Nevzat Çağlar ve imza atan diğer 94 kişiye katıl.