Gerekli ve uygulanabilir nitelikteki yasal düzenlemelerin ivedilikle yapılarak, hayvanlara karşı işlenen bütün suçların cezalarının caydırıcı hale getirilmesini istiyoruz.

Kampanya Kapatıldı

Gerekli ve uygulanabilir nitelikteki yasal düzenlemelerin ivedilikle yapılarak, hayvanlara karşı işlenen bütün suçların cezalarının caydırıcı hale getirilmesini istiyoruz.

Bu kampanya 20.389 destekçiye ulaştı
Başlama tarihi:
Muhatap:
TBMM ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: SosyoPet .com

Biz vicdan sahibi, her canlının yaşama hakkına sonsuz saygı duyan bireyler olarak, hayvanların insan zulmünden kurtulabilmesi için cezaların yeterli caydırıcılıkta olmadığını düşünüyoruz. Bilindiği üzere, günümüzde hayvanlar insanlar tarafından tecavüze uğruyor, işkence görüyor, tabiatına uygun olmayan şekilde insan zoru ile damızlık olarak kullanılıyor, yüksek meblağların döndüğü bahisler uğruna dövüştürülüyor, dövüş uğruna veteriner hekim bile olmayan ve hayvan sırtından dövüş yolu ile para kazanan şahıslar tarafından bedeninin parçası kulakları kesiliyor.. Çoğu hayvan bu uğurda öyle ya da böyle can veriyor.. Yaptırımı olmayan kanunlar sebebi ile bu insanlar mahkemeden, haktan, adaletten ve cezalandırılmaktan korkmuyor. Yakın zamanda basına da yansıyan çeşitli olaylar incelendiğinde görüleceği üzere, sokak ortasında bir hayvana tecavüz eden insan, yasaların yetersizliği sebebi ile elini kolunu sallayarak çocuklarımızın, kız kardeşlerimizin, annelerimizin, yaşlılarımızın arasında özgürce dolaşabiliyor. Biz onların cezasız kalması sebebi ile aynı sokaklarda dolaşmaya çekinirken..  Bir çok bilimsel araştırma gösteriyor ki, hayvanlara karşı şiddet eğilimi içerisinde olan kişilerin bir sonra ki hedefi tıpkı hayvanlar gibi kendini savunamayacak durumda olan çocuklar, kadınlar ve yaşlılar olmaktadır.  

 

Bizleri korkutan, sokağa çıktığımızda aynı kaldırımda yürümek istemediğimiz, aynı binada oturmak istemediğimiz bu insanların bir sonraki eylemlerine engel olmak için, yaşam hakkının “tür ayrımcılığı” yapmaksızın her canlı için olduğunu bildiğimiz için, hayvanımızı, çocuğumuzu, ailemizi, yaşlımızı korumak için bir an önce, uygulanabilir nitelikte olan, ertelenmesi mümkün olmayan, para cezasına çevrilmeyen,  suçluyu ödüllendirme değil ıslah etme amacı taşıyan kısacası ağır yaptırımları olan hapis cezalarının, hayvanlara karşı bu zulümleri gerçekleştiren şahıslar için bu taleplerimiz dikkate alınarak, bir an evvel gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını gerektiğini düşünüyoruz.

 

Lütfen sizde imzalayarak, hayvanlara yapılan zulme “dur” dememize, hayvanlar için adalet getirilmesine yardımcı olun.  

Kampanya Kapatıldı

Bu kampanya 20.389 destekçiye ulaştı

Bu kampanyayı paylaş