ev kiralarını indirilmesi

ev kiralarını indirilmesi

66 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
Başlama tarihi:
Muhatap:
TBMM ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Neco Uçkun

Covid-19 salgını yüzünden ev kirası fiyatlarında fahiş artış gerçekleşti. Öğrenciler, henüz okurken aynı zamanda ucuz iş gücü olarak çalışmak zorunda kalıyor, insanca yaşanacak düzeyde olmayan KYK kredilerini alma mecburiyetinde olarak; mezun olmadan hayata borçlu başlıyor.Ev fiyatlarının pahalı olması yüzünden öğrencilerin geneli yurtta kalmak zorunda kalıyorlar.

Yaz tatilinde bu fiyatlar neredeyse yarı fiyatına inmekte okullar açılınca 2 kat fiyat artışı oluşmakta. Öğrencilere her zamanki gibi ev, yurt, apart sahipleri tarafından müşteri muamelesi yapılmakta ve bu durum görmezden gelinmekte.  Öğrenciler sistem tarafından müşteri olarak görülüyor ve adeta “parası olmayan barınamaz” mantığı ile eğitim ve barınma hakkından yoksun kalıyor. 

Yaz tatilindeki ev kiraları ile okullar açılınca olan kira fiyatları aynı olması gerekmektedir fırsatçılar öğrencileri mağdur bırakıyor.Normalde ev kirası fiyatları öğrencilere daha uygun fiyatlı olması gerekmektedir.

Öğrencileri müşteri olarak gören ev sahiplerine karşı olarak bu kampanyayı başlatıyorum bütün öğrenci arkadaşalrımı bu kampanyayı imzalaması için davet ediyorum.

66 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.